V úvodním kole svěřenci Karla Suchánka remizovali v Karviné 2:2 a v plánu mají bodovat i v neděli. „Je to naše první utkání před domácím publikem. Musíme ho zvládnout hlavně po psychické stránce. Věřím, že se nám to podaří a tenhle mladý tým svým výkonem ukáže, že může hrát i v kategorii dospělých, a osloví tak opavského diváka i pro budoucnost,“ přeje si trenér Karel Suchánek. Zkušený kouč ví, že na Slezan nečeká rozhodně lehký soupeř.

„Bude to úplně jiné utkání, než jsme odehráli v Karviné. Přece jen Nový Jičín disponuje zkušenými hráči, mezi které patří Gulda, Slabý nebo Glabazňa. Pokud ale my navážeme na poslední dvě třetiny z Karviné, máme šanci na úspěch,“ podotýká kouč a dodává: „V přípravě jsme hráli například s polským vícemistrem z Tych, a toto mužstvo je také velmi zkušené. Kluci zápas díky velké bojovnosti a nasazení zvládli.“

Podle Suchánka silnou zbraní Nového Jičína budou přesilové hry. „Proto je zapotřebí hrát disciplinovaně,“ nabádá své svěřence trenér, který bude již moci počítat s útočníky Petrem Tejklem a Romanem Tichým. Navíc v týdnu se do tréninku zapojil slovenský zadák Robert Pukalovič, odchovanec Slovanu Bratislava. Nedělní derby s Novým Jičínem začíná v sedmnáct hodin a vstup na zápas je zdarma.