Karty byly rozdány jasně. Opava musela porazit Velké Meziříčí za tři body a spoléhat na to, že Kopřivnice doma neprohraje se Žďárem nad Sázavou. Na obou ledech to bylo pořádné drama. „Věděli jsme, že situaci nemáme ve svých rukou,“ vracel se k utkání trenér Opavy Aleš Tomášek. Jeho tým nabral v první třetině jednogólové manko. „Hráči byli přemotivováni až z toho zakopávali o led. Naštěstí se nám je podařilo uklidnit a výsledek otočit. Zápas se nám nakonec podařilo dobojovat do vítězného konce,“ vydechl si Tomášek.

Roman West
Podívejte se: Devět minut pokazilo Opavě generálku

Následně celá kabina čekala na konec zápasu v Kopřivnici. „Čekali jsme na výsledek Kopřivky. Tímto ji chceme poděkovat. Jsme v euforii, děkujeme divákům, kteří byli skvělí. Hodně nám pomohli,“ zakončil trenér Slezanu.

Slezan Opava – Velké Meziříčí 2:1 (0:1, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 30. Rousek, 34. Malina – 18. Maštera (Křenek, Slabý). Rozhodčí: Šutara – Hladík, Rychlý. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1032.
Slezan Opava: Piták – Thiel, Šindelář, Peterka, Zapletal, Zelenka, Zouhar – Rousek, Buršík, Vojtovič, Beránek, Římský, Vašenka, Kadula, Urban, Wolf, Horný, Malina. Trenér: Aleš Tomášek.