Zápas ve Znojmě začal přesilovkou Orlů, avšak skóre se měnilo až při jejich oslabení. Beci Slezanu nepokryli Bartoše, tem jim ujel a nedal Machovskému šanci – 1:0. Opavská odpověď favoritovi na sebe nenechala dlouho čekat. Za dvě minuty vystřelil Žídek, puk se odrazem dostal k Džemlovi, jenž ho dorazil do sítě.

Do konce první periody viděli diváci ještě po jednom gólu na každé straně. Druhá třetina příliš zajímavý hokej nepřinesla a oba gólmani spíše zívali nudou. Opava hrála trpělivě a čekala na svou šancí z brejků, branku však vstřelila z přesilovky, Kacelta prostřelil Džemla.

Překvapivé vedení hostů mělo jen čtyřminutové trvání. Za Machovského zády skončila skákavá střela Schneidera. Hned na začátku třetí třetiny dostal Slezan těžký úder z hole Trojanovy, jenž z úhlu prostřelil Machovského. Tentýž hráč pak devět minut před koncem pečetil vítězství Znojma gólem na 5:3.

Znojemští Orli - Slezan Opava 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Bartoš, 14. Síkela (Jarůšek, Pospíšil), 38. Schneider (Piskoř), 41. Trojan (Bartoš, Lattner), 51. Trojan (Opalek, Bartoš) - 9. Džemla (Žídek, Mlýnek), 18. Koschatzký (Vítek), 34. Džemla (Mlýnek, Herman). Rozhodčí: Skoupý - Klein, Mlčoch. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 250
Slezan Opava: Machovský - Kysela, Rýpar, Vitásek, Mosler, Žídek, Dohnal - Herman, Novák, Vítek, Koschatzký.

Sobotní zápas s Třincem přinesl na opavském stadionu hotové gólové hody, ovšem se smutným koncem pro domácí. Po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav 5:5, když domácí vždy dotahovali náskok soupeře.

Ve třetí třetině již nehráli domácí tak aktivně, taktovky se ujali Oceláři. Do vedení se dostali zásluhou Bajtka, který si objel celou branku domácích a uklidil puk za záda překvapeného gólmana. Deset minut před koncem utkání využil Třinec přesilovku a dílo dokonal Palička, který tečoval nahozený kotouč do opavské svatyně a upravil stav zápasu na konečných 5:7.

Slezan Opava - Oceláři Třinec 5:7 (2:2, 3:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 7. Vítek (Novák, Žídek), 19. Slanina, 23. Wittek (Rýpar, Slanina), 36. Baďura (Wittek, Slanina), 39. Slanina (trestné střílení) - 4. Palička (Měrka, Martyčák), 10. Mičulka (Marosz, Toman), 22. Bajtek (Mičulka, Toman J.), 24. Toman J. (Měrka, Rufer), 27. Marosz (Hegyi, Toman), 42. Bajtek, 50. Palička (Mičulka), Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 50
Slezan Opava: Machovský - Kysela, Rýpar, Vitásek, Mosler, Žídek, Kukla, Dohnal, Skoumal, Cink, Herman, Novák, Vítek, Koschatzký, Baďura, Džemla, Slanina, Wittek, Mlýnek