„Stále hledáme. Brankáře, které jsem oslovil a byli volní, nakonec nepřijdou. Vše ztroskotalo na dojíždění a jejich pracovním vytížení,“ poznamenal novopečený kouč Slezanu.

„Budeme muset počkat, jak dopadne situace v první lize a extralize. Spoléháme na to, že se s nějakým klubem domluvíme na střídavém startu jejich trojky,“ poznamenal Michal Piskoř. Slezan je ve víru suché přípravy, ta tento týden míří do svého konce. „Na nic si nestěžuji. Přístup kluků byl výborný, stejně tak jejich účast,“ pochvaluje si bývalý extraligový útočník.

Poslední dvě sezony strávil Michal Piskoř jako trenér konkurenčního Frýdku-Místku. „Opava je pro mě srdeční záležitostí, přece jen jsem zdejší rodák, člověk cítí i větší zodpovědnost,“ svěřil se trenér opavských hokejistů. „Výhodou Opavy oproti Frýdku je také fakt, že tady jsou vesměs všichni kluci místní, kdežto ve Frýdku krom nějakých čtyř hráčů, všichni ostatní dojížděli, a to se zákonitě projevovalo na tréninkové docházce,“ srovnává Piskoř.

Michal Piskoř se během své hráčské kariéry na dlouhá letá zabydlel mezi extraligové hokejisty. V jeho šlépějích se chystá jít i syn Dominik. Ten letos v dresu znojemských Orlů zvedl nad hlavu pohár pro vítěze juniorské extraligy. „Syn je ve Znojmě spokojený. Letos vyhráli titul, začal trénovat s áčkem,“ říká Piskoř senior.

Na jihu Moravy propuklo nyní šílenství ohledně účasti Orlů v rakouské EBL, ta se ale mladého Piskoře týkat nebude. „Rakouskou ligu hrát nebude. Je ročník 1992 a může hrát ještě juniorskou extraligu, možná půjde sbírat ostruhy někam do první ligy,“ míní Michal Piskoř.

Odchod Dominika do Znojma vyvolal před dvěma lety velkou nevoli. Jeho otec musel dokonce ve Slezanu skončit. „Rozhodli jsme se dobře, chtěl jsem syna posunout výše, a to se podařilo. Připouštím, že v Opavě z toho nadšeni nebyli,“ vzpomíná na dva roky staré rozepře. „Divám se ale dopředu, nechci žít minulostí, nyní pracuji znovu v Opavě a chci pro ni odvádět tu nejlepší práci,“ uzavřel Michal Piskoř.