Hokejový Slezan je bez trenéra. Kouč Pavel Zdráhal, který Opavu vedl v posledním roce a dotáhl ji v základní části na senzační druhé místo, má namířeno do Havířova. V AZetu bude po Patriku Rimmelovi zastávat funkci generálního manažera a také asistenta trenéra Jiřího Režnara.

Pro osmačtyřicetiletého Zdráhala byla Opava první trenérskou štací. A vedl si výborně. Tým, jenž v uplynulých dvou sezonách nepostoupil do vyřazovacích bojů, se stal postrachem a Slezané svou jízdu základní částí zakončili druhým místem, které zaručovalo přímý postup do semifinále. Vyřazovací boje ale už během čtvrtfinálových sérií ukončilo řádění koronaviru.

„V nedávném rozhovoru jsem říkal, že bych u týmu měl pokračovat, pak ale přišla nabídka z Havířova. Rozhodnout jsem se musel víceméně hned a musím říct, že se jednalo o nabídku, která se neodmítá,“ přiznává Pavel Zdráhal. Lehce se mu Opavu ale neopouští.

„Jsem Opavě vděčný, že mi dala šanci, uplynulá sezona byla krásná, všechno fungovalo přesně tak, jak mělo. Rozhodně se nerozcházíme ve zlém. Kdoví, třeba se ještě někdy naše cesty spojí,“ uvedl Zdráhal. Jeho dosavadní asistent Aleš Tomášek u týmu zůstane, i tak ale bude Slezan už potřetí za poslední dva roky hledat nového kouče.