Los jim do skupiny přisoudil celky Žďáru nad Sázavou, Bratislavy a Litoměřic. Všem soupeřům Opaváci nadělili minimálně dvouciferný příděl branek a suverénně postoupili do finálové skupiny, kde se hrálo vyřazovacím způsobem.

Tam byli nasazeni jako nejlepší, a proto narazili na nejschůdnějšího protivníka.- výběr děvčat čtvrtých tříd z celé republiky hrající pod názvem DVHM. Naděje Slezanu jim nasázely osm gólů a šlo se do semifinále, kde už čekaly Teplice, aby prohrály 3:9 a pustily opavské hokejisty do finále.

Tým HTA (Hockey Talent Academy – pozn. red.), který tvoří vybraní talentovaní hráči, ale také narazil. Ve třetí třetině vedla Opava už 6:2 a soupeř se zmohl akorát na lehkou korekci, když v závěru přidal dvě branky.

Slezan tak s přehledem získal velmi ceněný pohár pro vítěze humpoleckého turnaje.

„Vítězství v tomto turnaji je vynikající úspěch. Z našich hráčů bych chtěl vyzvednout výborné výkony brankářů Ondřeje Vojkůvky a Martina Gilíka. Mezi nejproduktivnější hokejisty celé akce patřili Adam Beránek, Hugo Haas, Dominik Věntus a Jan Vojtovič, který získal cenu pro nejužitečnějšího hráče.

Za dobré výkony a bojovnost musím pochválit i další členy týmu – Marka Červenku, Honzu Thiela, Kevina Čupu a Stanislava Matušku. Také bych chtěl poděkovat rodičům, jež nám při utkáních vytvořili bouřlivou atmosféru,“ poznamenal trenér opavských hokejistů Karel Frýdl.

Výsledky:

Základní skupina:
HC Slezan Opava – HC Žďár nad Sázavou 11:1 (3:0, 6:1, 2:0). Branky Slezanu: Věntus 3, Vojtovič 3, Beránek 2, Haas 2, Červenka
HC Slezan Opava – HOBA Bratislava 10:2 (2:2, 4:0, 4:0). Branky: Vojtovič 4, Věntus 3, Čupa 2, Matuška
HC Slezan Opava – HC Litoměřice 14:2 (4:0, 5:1, 5:1). Branky: Beránek 6, Vojtovič 5,Věntus 2, Čupa

Finálová skupina:
Čtvrtfinále: HC Slezan Opava – DVHM 8:0 (3:0, 2:0, 3:0). Branky: Haas 4, Beránek 2, Thiel, Vojtovič
Semifinále: HC Slezan Opava – HC Teplice 9:3 (3:1, 4:0, 2:2). Branky: Haas 2, Beránek 2, Věntus 2, Vojtovič 2, Červenka
Finále: HC Slezan Opava – HTA 6:4 (2:0, 3:1, 1:3). Branky: Vojtovič 3, Věntus 2, Haas


Horní řada zleva: Karel Frýdl – trenér, Jan Thiel, Adam Beránek, Dominik Věntus, Jan Vojtovič – vedoucí mužstva.
Střední řada: Jan Vojtovič, Hugo Haas, Kevin Čupa, Stanislav Matuška a Marek Červenka
Dolní řada: Ondřej Vojkůvka a Martin Gilík.

(dus)