„Přišlo mi, že v úvodu jsme se Havířova báli,“ vypozoroval opavský trenér Aleš Tomášek. „Nakonec jsme opticky byli po celý zápas lepším týmem. Jenomže hokej se hraje na góly a my jsme naše šance neproměňovali. Proto jsme prohrávali 1:3,“ pokračoval v hodnocení bývalý extraligový obránce. Jiskřičku naděje vykřesal v 56. minutě Vojkůvka, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži. V samotném závěru sáhli domácí ke hře bez brankáře a Káňa ranou z otočky vyrovnal. „V závěru jsme se zvedli a i díky fanouškům se nám podařilo dotlačit dva góly na stav 3:3,“ vydechl si kouč.

Opava zápas v Levicích nezvládala a v poháru končí. 30. listopadu 2022.
FOTO: Sen o postupu se rozplynul. Opavu popravil Lapornik

V prodloužení sahali po výhře hosté. V přesilovce trefili tyčku. Na řadu přišly samostatné nájezdy v nich rozhodl o vítězství Opavy Danielčák. „Bohužel se opět trápíme v koncovce, soupeřovy brankáře posíláme do reprezentace. Neproměňujeme jasné šance a přečíslení, dneska jsme měli ještě více šancí než se Znojmem. Je třeba to tam nějak dotlačit, bohužel se s tím trochu trápíme,“ uzavřel svůj pohled na zápas Aleš Tomášek.

HC Opava - HC AZ Havířov 2010 4:3sn (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 40. Krupa (Vojtovič, Štindl), 56. Vojkůvka (Vašenka, Černý), 59. Káňa (Wolf), rozh. náj. Danielčák – 13. Čmiel (Ščurek), 38. Apolenář (Zdeněk, Kunc), 45. Pawliczek (Čmiel, Ščurek). Rozhodčí: Rapák – Rychlý, Bezděk. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 338.
Opava: Piták – Ludvík, Pachula, Thiel, Šindelář, Štěpánek, Kocián, Věntus, Černý – Horný, Vojkůvka, Wolf, Rousek, Danielčák, Tomsa, Zelenka, Vojtovič, Vašenka, Krupa, Štind, Káňa. Trenér: Aleš Tomášek.