Pro domácí celek, kterému chyběl v sestavě novopečený otec trojčat, kapitán Kamil Suchánek, nezačal zápas dobře. Ve 3. minutě objel opavskou branku Šebek a zasunul kotouč za záda Masného. Opava se snažila rychle zareagovat, ovšem Grofek z dobré pozice přestřelil. Na druhé straně kontroval znovu Šebek, ale Masný pohotovým zákrokem jeho gólovku lapil.

Vyrovnání se tým Karla Suchánka dočkal na začátku druhé třetiny, když Černý tre- fil přesně horní růžek Adamcovy branky. Aktivně hrající domácí chtěli jít do trháku, avšak Adamec byl proti. Poté přišly dva černé okamžiky Slezanu. Ve 35. minutě pokořil Šebek Masného střelou k tyči a minutu na to zapomněla obrana ve vlastní přesilovce na Odehnala, který střelou mezi betony poslal Jihomoravany do dvougólového trháku.

Ten, kdo si ale myslel, že tyto dva tvrdé direkty pošlou Opavské do kolen, musel být zklamán. Do třetí periody totiž vtrhl opavský uragán. Nejdříve se zastřeloval Černý, z jeho pokusu ještě branka nepadla. Nicméně ve 45. minutě mířil přesně Chalupa - 2:3. Slezany v rozletu mělo zastavit vyloučení Bednárka, nestalo se tak. Tlak Slezanů začal nabírat na intenzitě. V 57. minutě se opřel do puku Černý, rána mu nesedla, ale Tomáš Měch uklidil kotouč do sítě – 3:3.

Ani s nerozhodným výsledkem se domácí nechtěli spokojit, sekundu před koncem nasměroval puk do sítě od modré Tichý a Slezan mohl slavit. „V první a druhé třetině jsem nabádal hráče, aby bruslili i bez puku, pochopili to, ale až od třetí části. Zrychlili jsme hru a více stříleli,“ začal hodnotil utkání opavský trenér Karel Suchánek. „V závěru jsme měli i štěstí, dát gól v poslední sekundě se nedaří každý den,“ pokračoval domácí trenér a dodal: „Toto vítězství také patří našim skvělým fanouškům.“

Slezan Opava - VSK Technika Brno 4:3 (0:1, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 23. Černý (Měch, Kukol), 45. Chalupa (Měkýš, Suchý), 57. Měch (Černý, Tichý), 60. Tichý (Měch) - 3. Šebek (Jelínek), 35. Šebek (Mráz, Jelínek), 36. Odehnal (Kalafut).
Vyloučení: 5:7, navíc Bednárek 5 + do konce utkání, Suchý 10 min 0T (všichni Opava). Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 450.
Sestava Opavy: Masný - Kukol, Tichý, Čavrk, Bednárek, Měkýš, Ondrušek - Grofek, Měch, Černý - Kovalovský, Chalupa, Kocián - Herman, Polok, Tůma - Suchý, Kříž, Weiss Sestava Brna: Adamec - Habrovec, Zapletal, Kalafut, Babic, Úlehla, Šindelář - Mráz, Šebek, Jelínek - Korotvička, Liška, Špok - Odehnal, Benýšek, Matouš.