Je to už dlouho, co hokejový útočník Pavel Selingr naposledy hrál za Vítkovice. V sezoně 2002/2003 se s týmem rozloučil. V té letošní se opavský rodák znovu vrací do ostravského klubu.

Tady by měl nahradit Petr Hubáčka, který nedávno odešel do Brna. Selingr letošní sezonu začal právě v týmu Komety, jenže před časem byl kvůli nízké produktivitě poslán na hostování do prvoligové Olomouce.

Až odchod Hubáčka do jihomoravské metropole zapříčinil jeho návrat do extraligy, paradoxně ale putoval do Vítkovic.

„Byl jsem měsíc v Olomouci a čekal, co bude. Potom ale Brno vzalo Petra Hubáčka a mně se ozval pan Hadamczik s tím, že má o mé služby zájem. Velice rychle jsme se domluvili na hostování do konce sezony,“ prozradila staronová posila Vítkovic.

Jednatřicetiletý útočník ale razantně odmítá, že by byl záskokem za Hubáčka. „Do Vítkovic jsem nešel vyloženě kvůli Petrovi. Nešlo o výměnu. Kometa koupila jeho, já jsem v Ostravě na hostování. To jsou dvě rozdílné věci. Jsem náhrada na jeho post, ale ne za něj.“

V loňské sezoně patřil Selingr k oporám Znojma, byl nejproduktivnějším hráčem Orlů. Letos se ale v Brně spíše hledal. Teď věří, že mu změna prostředí prospěje. „Start nevyšel celému mužstvu, pak se začala točit sestava. Já jsem z první lajny spadl až do čtvrté a pak mě poslali do Olomouce. Bylo to špatné, ale už se k tomu nechci vracet.

Teď jsem ve Vítkovicích, mám novou motivaci a doufám, že mužstvu pomůžu a zase budu hrát dobře.“

Spojení s Vítkovicemi mu může jen prospět. Selingr v Ostravě hrál už před deseti lety a během tří sezon si na krk pověsil bronzovou a stříbrnou medaili. „Na ty časy rád vzpomínám. Bylo to skvělé. Taky letos mají Vítkovice hodně dobrý kádr a můžou dojít daleko. Bylo by skvělé, kdyby přišel nějaký úspěch. Uvidíme, já se budu snažit pro to odvézt maximum.“

Selingrova pozice v týmu je už v podstatě jasně daná. Odchodem Hubáčka postrádá první formace levé křídlo. Trenér Hadamczik ho tak postaví do elitního útoku vedle Burgera a Klimka.