Šlo například o používání pyrotechniky či přestupky proti veřejnému pořádku. Policie pak také zadržela šestačtyřicewtiletého muže, podezřelého z trestného činu výtržnictví. Co vše dotyčný "předvedl"?

Fanoušek Sparty si vyslechl podezření z výtržnictví v Opavě.Fanoušek Sparty si vyslechl podezření z výtržnictví v Opavě.Zdroj: se souhlasem PČR

"Při utkání měl posilněn alkoholem fyzicky napadnout jednoho z fanoušků, následně v sektoru hostů ničit plexisklo, které měl vytrhnout a odhodit na travnatou hrací plochu hřiště. To mu ještě nestačilo a tak pokračoval dál. Zlákalo jej oplocení sektoru, na které mě vylézt a snažit se zde zapálit pyrotechniku. To se nepodařilo, tak měl poškodit síť oddělující tribuny a hřiště, seskočit na travnatou plochu a zde byl zadržen ostrahou," popsala mluvčí policie Pavla Jiroušková.

Muž se po celou dobu svého řádění maskoval kuklou. "Opakované dechové zkoušky u něj vykázaly hodnoty přes 1,6 promile a k vystřízlivění byl předán na záchytnou stanici. Následující den opavští policisté mu sdělili podezření z přečinu výtržnictví. S policisty poté již spolupracoval a ke všemu se doznal. Po procesních úkonech byl propuštěn na svobodu. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody až do výše dvou let," řekla k případu policejní mluvčí.

Fanoušek Sparty si vyslechl podezření z výtržnictví v Opavě.Fanoušek Sparty si vyslechl podezření z výtržnictví v Opavě.Zdroj: se souhlasem PČR

Po utkání jsme zajistili ještě jednu osobu, která je podezřelá z přestupkového jednání, a to neuposlechnutí výzvy. Dále vyhodnocujeme kamerové záznamy a případnou odpovědnost dalších osob.