VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

včera 13:18

Dům umění zaplnil Kája Saudek

Jen pro odvážné. Tak by se dala popsat skladba uměleckých děl zvláště v posledním patře opavského Domu umění.

včera 10:48

Opavským Artem bude znít folk, zahraje písničkář Pokáč

Příznivci folkových melodií si přijdou na své v pátek 23. března v opavském klubu Art. Od 20 hodin se zde představí jeden z nejvýraznějších mladých písničkářů a textařů na naší hudební scéně, a sice Pokáč.

20.3.2018

Zámecká sezona v opavském okrese bere za kliku

S přicházejícím jarem nastupuje i nová prohlídková sezona dvou proslulých zámků na Opavsku. Hradec nad Moravicí otevře svou bránu prvním návštěvníkům v pátek 30. března.

20.3.2018

Na Slezské univerzitě v Opavě vznikl originální audiovizuální projekt pro výuku

V podzemí ostravského klubu Les v Ostravě byl pokřtěn nový soubor vzdělávacích audiovizuálních filmů věnovaných výuce české literatury, zejména poezie. Připravili jej studenti a pedagogové oboru Audiovizuální tvorba na Slezské univerzitě v Opavě a nazvali jej Moderní poezie do škol.

20.3.2018

Trio ostravských hudebníků se představí posluchačům v čajovně

Ostravské trio s názvem Café industrial balancuje na pomezí folku nebo jazz rocku. Toto uskupení se několikrát představilo například i na festivalu Colours of Ostrava.

20.3.2018

Taťána Makarenko: I krásné ženy mohou být chytré

Také Obchodní centrum Breda & Weinstein se před několika dny stalo dějištěm castingu Miss Czech republic. Dvacítka půvabných slečen z celého Moravskoslezského kraje usilovala o postup do další fáze soutěže.

19.3.2018

Pitlachovy fotografie budou k vidění v Bílém zámku v Hradci nad Moravicí

Expozice, která nese název Fotografie z Anglie, bude od středy 21. března k vidění v galerii západního křídla Bílého zámku v Hradci nad Moravicí. Ve zmíněný den proběhne vernisáž, která má začátek stanoven na 17. hodinu.

19.3.2018

Do Hlučína se sjedou herecká esa

Milovníci kvalitních divadelních komedií by ve středu 21. března měli být připraveni. Jedna taková totiž zavítá do Hlučína, konkrétně místního kulturního domu.  

17.3.2018

Svatební veletrh inspiroval opavskou veřejnost

/FOTOGALERIE/ Opavský a Hlučínský deník dnes pořádá Svatební veletrh v útrobách Obchodního centra Breda & Weinstein, které je partnerem celé akce.

17.3.2018

Martin Pospíšil: Smutku je na světě celkem dost, tak proč ještě přidávat

Martin Pospíšil je literárním fenoménem. Jednoho dne se rozhodl, že by bylo dobré hodit na papír historky ze svého života a po dvou týdnech byl hrubý nástřel sbírky povídek hotov.

16.3.2018

Dolní náměstí v Opavě o víkendu ožije

Dolní náměstí v Opavě ožije v sobotu a neděli pestrými programy.

15.3.2018

Velikonoční trhy v Opavě startují

/FOTOGALERIE/ Dolní náměstí v Opavě ožívá Velikonočními trhy. Kromě stánků s občerstvením či velikonoční tematikou se mohou návštěvníci těšit i na zajímavý program.

15.3.2018

Přijďte na casting Miss Czech Rebublic 2018

/POZVÁNKA/ Casting Miss Czech Republic 2018. Ten se uskuteční zítra v opavském Obchodním centru Breda & Weinstein.

15.3.2018

Život mezi světovými válkami

Na otázky jak se žilo lidem ve Slezsku a na Ostravsku, jak prožívali období hospodářské krize i destrukci první republiky v závěru 30. let 20. století, kdo jsou přední osobnosti tehdejší doby v regionu a jakým směrem šly módní trendy v Československu se pokusí odpovědět dvě nové výstavy ve Slezském zemském muzeu.

14.3.2018

Dolní Benešov ožije rokenrolem, Marcel Woodman pokřtí album

Jedna z největších společenských událostí na Opavsku je opět zde.

AKTUALIZOVÁNO
12.3.2018

Deník zve na Svatební veletrh, koná se už v sobotu

Den plný zábavy, inspirace a krásy. Takto by se dal ve zkratce popsat Svatební veletrh, který připravil na tuto sobotu Opavský a hlučínský deník ve spolupráci s OC Breda & Weinstein.

12.3.2018

Kazma Kazmitch: Laťku se snažíme stále posouvat

Moderátora, producenta, a recesistu Kamila Bartoška zná asi celá republika jako Kazmu Kazmitche. Pod tímto pseudonymem se skrývá muž, který svými husarskými kousky umí šokovat společnost. Důkazem je jeho pořad One Man Show, jenž vysílá internetová televize Stream.cz.

12.3.2018

Jak dokážou konstelace ovlivnit osobní i pracovní vztahy?

Seznámit se s rodinnými systémy z jiného a ne tolik známého úhlu pohledu budou mít zájemci možnost ve středu 14. března v opavském klubu Art.

12.3.2018

U sběratelů umění letí Mařák, Lhoták, ale i Špaňhel

Ostrava - Zájem o koupi uměleckých děl během posledních let neustále vzrůstá. Důvodem může být i skutečnost, že se na trh dostávají stále častěji obrazy či plastiky autorů velmi zvučných jmen a investice do umění je prý velmi výhodná, tvrdí někteří ekonomičtí experti.

9.3.2018

Kája Saudek v Domě umění

Nová rozměrná výstava s názvem Kája Saudek 18+ (od komiksu přes erotiku k pornografii) představí dílo tohoto známého malíře a komiksového kreslíře.

8.3.2018

OBRAZEM: Udílení moravskoslezských Cen Jantar se blíží. Nominace jsou kompletní

/FOTOGALERIE/ Pořadatelé Moravskoslezských kulturních Cen Jantar zveřejnili jména nominovaných v posledních čtyřech z celkem šestnácti kategorií.

7.3.2018

Mezinárodní svátek žen v muzeu v Opavě bude i o Petru Bezručovi

Na Mezinárodní den žen nezapomíná ani Slezské zemské muzeum. Pokud vás zajímá historie a také kdo stál za zrodem tohoto svátku, určitě navštivte workshop pro zájemce z řad široké veřejnosti.

4.3.2018

Jedinečná ukázka cihlové gotické stavby

Kateřinská kaple sv. Kříže, zvaná Švédská, pamatuje knížete Přemka I. Opavského, který ji nechal roku 1394 založit jako zádušní svatyni. Stojí na výjimečně užívaném půdorysu oktogonu a je zařazená v seznamu národních kulturních památek.

3.3.2018

Jaroslav Sýkora: Hlavně se nebát zpívat česky

Opavská hudební skupina Element, která se zaměřuje na syrový funk'n'roll, vystoupila nedávno v klubu Art. Po strhující rockové show jsme vyzpovídali jednoho jejího člena Jaroslava Sýkoru.

27.2.2018

S počítačem lze hovořit očima

Klienty denního stacionáře Charity Opava pro děti a mládež s kombinovanými vadami Mraveneček jsou děti, které nemohou ovládat běžné počítače.

25.2.2018

Zámek v Kyjovicích je nyní domovem seniorů

Původně pozdně barokní zámek postavený Quidem Antonínem z Kalkreuthu stojí v obci od roku 1783. Od roku 1967 v něm sídlí domov důchodců Na zámku.

24.2.2018

Beata Hlavenková: Filmová hudba mě vždy lákala

Před nedávnem vystoupila v opavském KUPE muzikantka Beata Hlavenková. Na svém kontě má čtyři autorská hudební alba a cenu Anděl v kategorii jazz a blues. Mimo jiné vyučuje na prestižní New York University v Praze a spolupracuje na různých projektech s předními českými i zahraničními hudebníky.

22.2.2018

Výstavy ukážou obrazy i plastiky

Galerie Hřivnáč pořádá ve čtvrtek 22. února od 17 hodin vernisáž výstav dvou umělkyň.  

20.2.2018

Jaké poklady ukrývá moře?

Přednášející pozve ve středu 21. února v Historické výstavní budově Slezského zemského muzea v 17:30 hodin zájemce pod mořskou hladinu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT