VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

včera 08:30

Mraky jídla a zábavy vás čekají na Babím gastro festivalu

Soutěže, hudba a hlavně spousta jídla a pití, které potěšení i ty nejvytříbenější chuťové buňky. Tohle všechno na vás čeká 21. září před i vevnitř OC Breda&Weinstein v rámci Babího gastro festivalu. Započte v jedenáct hodin dopoledne a skončí v půl deváté večer. Program bude bohatý a každý si přijde na své.  

7.9.2018

Jan Katolický: Folklor mě provází celým životem

Jan Katolický stál u založení známého štěpánkovického národopisného souboru Srubek, který dobře znají příznivci tohoto žánru i za hranicemi regionu. Během trvání se v něm vystřídalo kolem stovky členů.

2.9.2018

Daniela Raisová výhru Choreografa roku jsem vůbec nečekala. Do New Yorku se těší

Už ve dvaceti letech založila v Opavě velmi úspěšnou taneční školu Dance4Life. Je zaměřená především na styl disco a letos s ní Daniela Riesová oslaví deset let fungování. Mezitím sklízí jeden úspěch za druhým. Teď se jí podařilo vyhrát prestižní cenu Choreograf roku.

30.8.2018

Práce na obnově hradební zdi v Raduni dále pokračují

Památková obnova dvouetážové novogotické hradební zdi včetně spojovacího schodiště a tří podzemních prostor byla zahájena počátkem letošního roku a práce na rekonstrukci pokračují. Pokud nenastanou nepředvídané problémy, bude jejich hlavní část skončená ještě letos.  

29.8.2018

Lifestylový pořad ČT ukáže, jak bydlet jako v kosmu nebo v Provence

Bydlení jako v Provence nebo secesi? Jak takový interiér zařídit, se diváci dozví prostřednictvím pořadu Bydlet jako…, který od této soboty bude vysílat Česká televize.  

18.8.2018

Škwor, Klus, Mládek, Plexis... Festival Moravské hrady ovládl Hradec

FOTOGALERIE/ Festival Moravské hrady se konal o víkendu v Hradci nad Moravicí. Brány pro návštěvníky se v pátek otevřely v 15.30 hodin.

17.8.2018

Festival Moravské hrady startuje v Hradci už dnes

Na louce u hotelu Belaria v Hradci nad Moravicí bude ode dneška pořádně rušno. Začíná totiž festival Moravské hrady, který si každoročně nenechají ujít tisíce návštěvníků.

17.8.2018

Chuťové buňky zažijí slast na opavském gastro festivalu

Přechod z letních měsíců na chladný podzim udělá příjemnější Babí gastro festival v Opavě.

16.8.2018

Do Hradce míří tisícovky lidí, vyhlášený festival začne už zítra

Více než dvacítka hudebních interpretů se během zítřka a soboty 18. srpna vystřídá na dvou pódiích v Hradci nad Moravicí. Na prostranství u tamního hotelu Belaria totiž začíná další ročník oblíbeného festivalu Moravské hrady.

15.8.2018

Hradec znovu po roce oblékne festivalový kabát

Další zastávkou oblíbeného festivalu Moravské hrady se už tento pátek 17. a sobotu 18. srpna stane Hradec nad Moravicí. Návštěvníci si na prostranství u hotelu Belaria budou moci vychutnat množství hudebních lahůdek jak od stálic festivalu, tak i od nováčků.

13.8.2018

Vyhrajte lístky na Moravské hrady do Hradce nad Moravicí

Další zastávkou festivalu Moravské hrady bude už tento pátek 17. a sobotu 18. srpna Hradec nad Moravicí.

10.8.2018

Umělci o prázdninách? Pracují, ale i lenoší

Časy se mění. A někdejší slovní spojení „herecké prázdniny“ nyní už zdaleka neplatí i pro další umělecké obory.

10.8.2018

Zábava v plném proudu. Prajzská ožívá odpusty

Odpustové slavnosti na Prajzské jsou v plném proudu. Jenom během nadcházejícího víkendu proběhnou v Píšti, Kobeřicích a také kravařské městské části Kouty.

9.8.2018

Letní kina dál promítají

Vyrazit do některého z letních kin mají zájemci v opavském okrese možnost také v následujících dnech.

9.8.2018

V Kobeřicích zazpívá Ewa Farna

Největším lákadlem kobeřického odpustu bude zítřejší vystoupení Ewy Farne. Koncert začne v areálu TJ Sokol ve 21 hodin.

8.8.2018

Komentovaná prohlídka odhalí historii opavských hradeb

Hradby byly po staletí symbolem politického významu a hospodářské prosperity. Už zítra od 17 hodin dostanou lidé příležitost projít si jejich pozůstatky v Opavě.

27.7.2018

Miroslav Etzler: Ostrava šla v mnoha věcech prudce nahoru

Miroslav Etzler, původem ostravský herec, který osm let vystupoval na prknech Národního divadla v Praze, se na Letních shakespearovských slavnostech v Ostravě opět převtělí do role Polonia, otce Ofélie a Laerta, dvorního komořího v jedné z nejslavnějších tragédií Williama Shakespeara. S Hamletem se chystá dobýt Slezskoostravský hrad rovnou třikrát, a to ve dnech 31. července až 2. srpna 2018.

27.7.2018

Dokonalý rozjezd festivalu: v hlavní roli Jarek Nohavica

/FOTOGALERIE/ Jako na zázrak čekali včera večer fanoušci písničkáře Jaromíra Nohavici na jeho vystoupení na festivalu Štěrkovna Open Music v Hlučíně. Čekání se vyplatilo a písničkář opět ukázal, že umí lidi dostat do varu. Jaromír Nohavica se stal bez debat tahounem, který na začátek festivalu přilákal davy nadšenců a dokonale tak umocnil atmosféru celé akce.

23.7.2018

Letní kino na Ptačáku

V rámci Opavského léta zábavy, které letos nese podtitul „v rytmu 1. republiky“, se na Ptačí vrch opět vrací letní kino.

23.7.2018

Blíží se opavský Festival bylin

Byliny čerstvé, sušené, bylinné placky, obklady, bylinné masti, oleje, koření, éterické oleje i vykuřovadla. To všechno najdou a případně i sami vyzkoušejí zájemci v sobotu 4. srpna od 10 hodin v sadech Svobody v Opavě.

23.7.2018

Kylešovice znovu zažijí tu správnou rockovou smršť

Festival, na který se těší zejména všichni příznivci rockové muziky, je konečně tady. Holba rock na grilu, jak se akce nazývá, rozparádí slezskou metropoli už posedmé a letos poprvé hned ve dvou dnech.

16.7.2018

Pouť v Bohuslavicích bude třídenní

Tradiční Anenské slavnosti vypuknou za kulturním domem (KD) v Bohuslavicích v pátek 27. července, kdy od 20 hodin proběhne discokarneval s DJ Baluu. V sobotu bude od 17 hodin připraven program pro děti, od 18 hodin bude k dispozici airsoft střelnice.  

15.7.2018

Kryštof kraloval na Hukvaldech

Richard Krajčo a jeho družina „rytířů od kulatého stolu“ předvedli, že jejich vlastní festival, s nímž už potřetí objíždějí republiku, návštěvníky baví a přináší atmosféru, kterou jinde nenajdete.

12.7.2018

Slezská metropole bude hostit galakoncert Marie Rottrové

První dáma českého soulu, zpěvačka, textařka, hudební skladatelka a v neposlední řadě také ostravská rodačka Marie Rottrová míří do Opavy. Slezskou metropoli poctí svým jedinečným koncertem ve čtvrtek 1. listopadu.

12.7.2018

Rudolf Hahn: Logiku postrádám hlavně v citech

Státní úřad bezpečnosti práce se sídlem v Opavě vede Rudolf Hahn jako generální inspektor hned od jeho založení v roce 2006. S některými věcmi stále ještě spokojený není a vítá každé pozitivní řešení.

10.7.2018

Dohnálkovu vilu obohatí hned několik výstav

Pro návštěvníky Dohnálkovy vily jsou od června do září letošního roku připraveny rozmanité výstavy. K vidění jsou díla Miroslava Rybičky, akademického sochaře, a Fráni Kuchaře, malíře úzce spojeného s Hájem.

10.7.2018

Koncert špičkových umělců, zahraje i violistka Jitka Hosprová

V kostele svatého Václava v Opavě vystoupí historicky první česká sólová violistka Jitka Hosprová a jejími hosty budou neméně známé hudební osobnosti kytarista Štěpán Rak a violista Maurizio Sciarretta.

4.7.2018

Film vítkovského režiséra zabodoval v televizi

Pavel Vaňásek z Vítkova se jakožto filmový režisér specializuje na natáčení pohádek. Jedna z nich měla před nedávnem premiéru na televizních obrazovkách.

30.6.2018

Choreograf Slezského divadla Martin Tomsa: Letošní sezona byla dost náročná

ROZHOVOR/ Choreograf a tanečník Slezského divadla Martin Tomsa oslavil neuvěřitelné padesátiny v neustálém pohybu po jevišti. Jeho jméno je spojováno zejména s emotivní autorskou inscenací Kladivo na čarodějnici, kterou vytvořil před několika lety.

27.6.2018

Výstava přiblíží knížecí stolování

V areálu zámku v Hradci nad Moravicí bude ve čtvrtek od šestnácti hodin otevřená výstava s názvem S knížaty u stolu. Její součástí bude mimo jiné také ochutnávka specialit ve středověkém stylu.

17.6.2018

OBRAZEM: Kapela Kryštof si podmanila Karvinou

Karviná – Město má za sebou hudební událost roku. V sobotu se zámeckém parku konala česko-polská hudební přehlídka Dolański Gróm, kde zahrály kapely Feel, Lombard a jako zlatý hřeb večer kapela Kryštof, jejíž vystoupení sledovalo přes šest tisíc nadšených fanoušků.

13.6.2018

OBRAZEM: Sluneční rozhledna láká na dokonalý výhled

Do Starých Těchanovic teď míří čím dál více turistů. Malá vesnička na sebe upozornila novou sluneční rozhlednou s názvem Těchanovická vyhlídka.

12.6.2018

Představí historii zámku

Historie zámeckého parku v Hradci nad Moravicí. To je název přednášky Petra Havrlanta, která se koná již dnes od 18 hodin v Matičním domě.

7.6.2018

Skupina Electro Deluxe roztančí v pátek Slezskoostravský hrad

Dvanáctý ročník festivalu Jazz Open Ostrava 2018 jde do velkého finále. Hlavní hvězdou pátečního programu na Slezskoostravském hradě bude vystoupení francouzské skupiny Electro Deluxe.

7.6.2018

Jaromír Nohavica dnes slaví 65 let. Podívejte se, co mu přejí kamarádi

/ANKETA DENÍKU, FOTOGALERIE/ Ať žije Jarek Nohavica! Moravskoslezský region nemá výraznější osobnost. Jeden z nejúspěšnějších českých písničkářů současnosti a velká osobnost kulturní scény nejen u nás, ale také v Polsku nebo Slovensku, se dnes, ve čtvrtek 7. června, dožívá významného jubilea. K početnému zástupu gratulantů k 65. narozeninám se proto připojuje i Deník.

6.6.2018

Pestrý závěr divadelní sezony

Taneční soubor Puls ze Střediska volného času pořádá v neděli 10. a pondělí 11. června od 17 hodin Taneční setkání.

1.6.2018

Muzejní noc: otevřeno bude muzeum, památník i arboretum

Navštívit muzeum v noci, prohlédnout si zajímavou expozici a užít si doprovodný program mohou zájemci v pátek 8. června od 18 do 23 hodin.

29.5.2018

Petra Černocká zavítá do Bolatic

Přelom května a června se na řadě míst nese ve znamení kácení májek a nejinak tomu bude také v Bolaticích.

26.5.2018

Frontman Kapela Mirai: Zpívat mohu jen v jazyce, v němž dokážu i kriticky myslet

V posledních dvou letech se kapela Mirai etablovala na špici celé české hudební scény. O cestě na vrchol i úmyslu zůstat u hudby v češtině se v rozhovoru pro Deník rozpovídal Mirai Navrátil, frontman kapely.

25.5.2018

Na Hadince odstartovala technoparty

Do areálu Hadinka, který se nachází v Klokočově u Vítkova, míří příznivci techna už po několikáté. Tradiční akce je opět také v hledáčku policie.

25.5.2018

Zpěváci koncertují pro radost

Závěr května bude pro opavské a ratibořské zpěváky patřit společnému vystoupení v rámci Koncertu pro radost.

22.5.2018

Šéf baletu slaví kulatiny

Vedoucí baletního souboru Slezského divadla a současně jeho tanečník i choreograf Martin Tomsa dnes oslaví kulatých padesát let. Po absolvování ostravské konzervatoře nastoupil do baletního souboru pražského Národního divadla.

21.5.2018

Pestrá klubová noc v Opavě

Místní kluby se v pátek 25. a sobotu 26. května zapojí formou koncertů, poslechových a tanečních večírků a soutěží do hudebního festivalu FreiPlatz.

17.5.2018

Petr Houska: Na Slezské divadlo vzpomínám s láskou

Třináct sezon těšil opavské diváky a především divačky, pak se vrátil do rodného města a přijal nabídnuté angažmá v ostravském Národním divadle moravskoslezském, kde působí dodnes. Na opavské divadlo však nezapomíná a s bývalými kolegy zůstává v kontaktu.

17.5.2018

Ve Mlýně vodníka Slámy se potká středověk se současností

V areálu vodníka Slámy se střetne přes 200 historických vojáků z různých zemí. Publikum okouzlí i hudební skupina Čechomor a zpěváci Pavel Dobeš, Vlasta Redl a Kristína.

17.5.2018

Opavská základní umělecká škola se zapojí do happeningu

Základní umělecká škola V. Kálika se ve čtvrtek 24. května zapojí do celostátního happeningu ve veřejném prostoru.

16.5.2018

Beseda přiblíží vzestup i pád unikátního Hřebčína Albertovec

V Café Evžen na Lepařově ulici se tento pátek od 18 hodin uskuteční beseda s pokřtěním nové knihy autorů Milana Vítka a Dalibora Gregora s názvem Vzpomínky na Albertovec.

14.5.2018

Divadlo nabídne pohádku pro děti i koncert pro dospělé

Slezské divadlo potěší v pátek 18. května od 10 hodin děti pohádkou O vlku a kůzlátkách, ze které důvěrně znají větu: Kůzlátka, otevřete vrátka.

12.5.2018

Univerzitní knihovna hostí výstavu o Gustavu Klimtovi

Univerzitní knihovna Slezské univerzity nabízí do 27. června výstavu o jednom z nejvýznamnějších rakouských malířů přelomu 19. a 20. století Gustavu Klimtovi, který má české kořeny. Vstup je pro veřejnost volný.

8.5.2018

OBRAZEM: Otevřený srub v Milostovicích v úterý odpoledne přilákal stovky lidí

Srub v Milostovicích se v úterý u příležitosti Dne vítězství otevřel veřejnosti. Komentovanou prohlídku interiéru z roku 1938 si nenechaly v čase od 14 do 18 hodin ujít stovky lidí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT