VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

8.7.2016

Kulturní léto bude pestré

Pravidelný prázdninový program Opavské kulturní léto také letos znovu obohatí život města. Zahrnuje sérii koncertů, filmů a zábavy na Dolním náměstí, na Ptačím vrchu i na koupališti.

4.7.2016

Rozloučení se sezonou ve Slezském divadle bylo spontánní

Opernímu souboru Slezského divadla se „poslední zvonění" před koncem sezony vydařilo. Premiérové uvedení Kálmánovy operety Hraběnka Marica hlediště zcela zaplnilo a očekávání diváků bylo naplněno.

3.7.2016

Opavsko plné festivalů

/POZVÁNKA/ Také letošní léto na Opavsku bude plné hudebních festivalů. Hradecký slunovrat a Budišovské letnice sice proběhly uplynulý víkend, největší festivalové nálože jsou ovšem před námi.

2.7.2016

Výtěžek z benefice poputuje na pomoc dvěma dívkám. Vystoupí Neckář či Ztracený

/POZVÁNKA/ Vystoupení celkem třech interpretů čeká na návštěvníky Benefičních koncertů, které se uskuteční v neděli ve sportovním areálu ve Vítkově.

30.6.2016

Další ročník Beethovenova Hradce je minulostí

Klavír ve Velké dvoraně zmlkl a letošní ročník proslulého festivalu se připojil k jeho historii.

25.6.2016

Divadelní sezonu v Opavě uzavře uherská šlechtična

/POZVÁNKA/ Letošní divadelní sezonu zakončí proslulá Kálmánova opereta Hraběnka Marica, jejíž premiéru uvede operní soubor Slezského divadla v neděli 26. června od 19 hodin.

22.6.2016

Výstava nazvaná Tension

V Galerii Cella na Matiční ulici 4 bude od 27. června vystavovat svá díla Darina Alster. Patří mezi umělkyně, které o sobě dávají vědět zřetelně formulovanou výpovědí o hranicích a limitech dnešního světa.

17.6.2016

V Píšti v pátek oslaví léto, v Háji ve Slezsku v neděli i Vladislava Vančuru

/POZVÁNKY/ Spolek Vladislava Vančury Háj ve Slezsku bude tuto neděli 19. června pořádat Rozmarné léto 2016.

15.6.2016

Nový zákon by měl pomoci také divadlu

Senátoři zhotovili návrh zákona o veřejných kulturních institucích a po schválení ho poslali kolegům do Poslanecké sněmovny. Návrh se týká i nové divadelní legislativy s možností vícezdrojového financování. Byl by pro statutární město Opava jako zřizovatele divadla vítaným pomocníkem nebo jen bouří ve sklenici vody?

15.6.2016

ON-LINE rozhovor s šéfkou festivalu Colours of Ostrava Zlatou Holušovou

Ředitelka festivalu Colours of Ostrava Zlata Holušová ve středu 15. června jako host ON-LINE rozhovoru Deníku, odpovídala na dotazy týkající se největší události léta v Ostravě.

14.6.2016

Galerie pod širým nebem na Štěrkovně Open Music

Hlučín - Letos poprvé bude součástí festivalu Štěrkovna Open Music na březích Hlučínského jezera také Galerie pod širým nebem. Přípravy velké výstavy výtvarných prací dětí se ujala Základní škola Rovniny v Hlučíně, zapojit se do ní může každé dítě s výtvarným talentem.

11.6.2016

Beethovenův Hradec začne už brzy

/POZVÁNKA/ S červnem přichází mezinárodní interpretační soutěž Beethovenův Hradec se střídajícími se hudebními nástroji. Letošní ročník se bude od 16. do 19. června týkat ve Velké dvoraně Červeného zámku klavíru.

10.6.2016

Landscape baví a inspiruje

Veřejný prostor, krajina a život ve městě. Základní témata, na která z různých úhlů nahlíží umělci a architekti v rámci festivalu Landscape.

8.6.2016

V Opavě vystoupí uznávaní čeští hornisté

/POZVÁNKA/ Chtěli byste si naživo poslechnout vynikající kvarteto lesních rohů Kaemika corni, které vzniklo v roce 1978? V pondělí 13. června budete mít možnost. Ve velkém sále Knihovny Petra Bezruče v Opavě se uskuteční vystoupení s názvem Horny se vrací. Začátek byl organizátory naplánován na 19. hodinu.

7.6.2016

Historii Slezské univerzity lidem přiblíží pojízdná galerie

Oslavy 25. výročí Slezské univerzity probíhají celý rok a jejich součástí je také galerie v trolejbusu číslo 307, kterou v pondělí odpoledne rektor univerzity slavnostně zahájil.

5.6.2016

Adam Harazim: Kapela překonala mé představy

/ROZHOVOR, VIDEO/ Opavská kapela Cocaine Party funguje už několik let, během nichž řádně změnila i svou sestavu. Momentálně se ustálila na garage-rock'n'rollovém zvuku a fanoušci si ji mimo jiné mohli poslechnout například i na letošním majálesu před víceúčelovou halou v Opavě. „Název je možná poněkud stupidní, ale nehodláme ho měnit," mínil bubeník kapely Adam Harazim, který poskytl naší redakci krátký rozhovor.

3.6.2016

Klavírista Lukáš Vondráček ovládl nejnáročnější soutěž světa

Rodák z Opavy Lukáš Vondráček v Bruselu před nedávnem opanoval Mezinárodní hudební soutěž královny Alžběty.

2.6.2016

V loutkovém divadle proběhne Opavská dětská píseň

/POZVÁNKA/ Loutkové divadlo v Opavě se během úterý 7. června stane dějištěm Opavské dětské písně, což je jubilejní festival dětských souborů.

2.6.2016

FILMOVÝ KLUB: Komuna

Opavský filmový klub uzavře tuto sezónu v hradeckém kině premiérovým uvedením dánského snímku Komuna, který režíroval známý Thomas Vinterberg.

31.5.2016

Místo Lukáše Vondráčka vystoupí na Janáčkově máji Juliana Avdějeva

Lukáš Vondráček, zázračné dítě z Opavy, který vyhrál v minulých dnech Mezinárodní soutěž královny Alžběty v Bruselu měl už ve čtvrtek 2. června účinkovat v klavírním recitálu na Mezinárodním hudebním festivalu (MHF) Janáčkův máj v Ostravě.

31.5.2016

Gazdina roba: knižní klasika 
v moderním divadelním hávu

Vzdor téměř tropickým teplotám si většina premiérových abonentů Gazdinu robu ujít nenechala.

30.5.2016

Festival Landscape byl zahájen vernisáží ve Slezance

/FOOGALERIE/ Prostory opavské Slezanky na Horním náměstí během pátečního podvečera posloužily k oficiálnímu zahájení Landscape Festivalu Opava 2016, jehož předešlé dva ročníky proběhly v Praze a přilákaly desetitisíce lidí.

30.5.2016

FILMOVÝ KLUB: Mlčení jehňátek

/POZVÁNKA/ Letošní Projekt 100 vrací po čtvrtstoletí (!) na plátno přelomový psychothriller Mlčení jehňátek. Ač byla natočena jeho pokračování i televizní seriál, nic z toho se nevyrovná prvnímu setkání s uhrančivým psychopatem dr. Hannibalem Lecterem, jak jej prezentuje režisér Jonathan Demme a tentokrát také Opavský filmový klub.

29.5.2016

Věhlas slavného rodáka překročil náš region

Letos by hudební skladatel, dirigent, pedagog, sborový zpěvák, expert na hudební nástroje a opavský rodák Arnošt Rychlý oslavil 115 let.

24.5.2016

Ilja Racek mladší: Opavské divadlo za pozornost stojí

/ROZHOVOR/ Slezské divadlo povede od 1. června Ilja Racek ml.a nebude mít jednoduchý úděl. Po nedávném skandálu s předchozím ředitelem jsou zaměstnanci divadla i diváci stále ještě ostražití. Pro získání důvěry bude mít nový ředitel situaci zkraje poněkud ztíženou.

21.5.2016

Hudební jaro na Hlučínsku zaznamená svůj šestadvacátý ročník

/POZVÁNKA/ Kulturní dům Dolní Benešov pod záštitou města pořádá 26. ročník akce Hudební jaro na Hlučínsku. Jde 
o mezinárodní přehlídku mládežnických dechových orchestrů a mažoretek. Proběhne o víkendu 28. a 29. května, a to hned na několika místech.

21.5.2016

Premiéra tragického příběhu
 ze Slovácka ve Slezském divadle

/POZVÁNKA/ Dramaturgie Slezského divadla sáhla do šuplíku klasiky a vytáhla z něj drama Gabriely Preissové s názvem Gazdina roba.

18.5.2016

Dvojvernisáž v režii Bludného kamene

/POZVÁNKA/ Společným faktorem je středa 18. května a spolek Bludný kámen, rozdílným je čas a místo vernisáže.

16.5.2016

FILMOVÝ KLUB: Líza, liščí víla

/POZVÁNKA/ Opavský filmový klub má pestřejší nabídku než běžná multikina, v nichž vidět třeba maďarský film je téměř nemožné. I v případě, že je tak zajímavý a originální jako Líza, liščí víla.

14.5.2016

Štěrkovna Open Music představí stage pro seniory

/POZVÁNKA/ Poprvé v celé dvanáctileté historii festivalu Štěrkovna Open Music vznikne senior stage. Ta ovšem nebude u Hlučínského jezera, ale na zahradě Domova pod Vinnou horou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení