VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

15.9.2016

Vzpomínka na Petra Bezruče

/POZVÁNKA/ Ve čtvrtek 15. září v 15 hodin na Městském hřbitově v Opavě proběhne setkání ke 149. výročí iniciované Slezským zemským muzeem k narození jednoho z nejvýznamnějších slezských básníků Vladimíra Vaška, který je známější pod svým uměleckým pseudonymem Petr Bezruč.

10.9.2016

Jarek Nohavica: Nevím, kde beru síly. Až je mít nebudu, tak s tím šlahnu

/ROZHOVOR/ V červnu oslavil 63. narozeniny, stále však jede na plné „pecky"! Známý písničkář Jaromír Nohavica dál vyprodává koncerty, navíc už rok šéfuje svému ostravskému hudebnímu klubu Heligonka, který navštívilo od loňského září do června 16 tisíc lidí.

9.9.2016

Dřisty fifejdskeho Ofila čili Jak šel a idě život

/NOVÝ SERIÁL DENÍKU/ První díl nového seriálu Deníku.

6.9.2016

Muzeum připomene návštěvu prezidenta

/POZVÁNKA/ Druhý československý prezident Edvard Beneš navštívil Opavsko rok po skončení druhé světové války. Co tehdy pronesl před lidmi stojícími 
v troskách domů? A proč byla jeho návštěva na Opavsku důležitá?

6.9.2016

Na Rybníčku ve čtvrtek vystoupí kapela Stromboli

/POZVÁNKA/ V rámci festivalu Bezručova Opava vystoupí ve městě skupina Stromboli. Koncert se uskuteční ve čtvrtek v 19 hodin v Kulturním domě Na Rybníčku.

3.9.2016

Petr Cieplý: Nechceme jiné zaměstnání než muziku

/ROZHOVOR/ Mladá opavská kapela Naděje se skládá ze tří členů: Petra Cieplého, Filipa Najsera a Tomáše Pavlíčka. Jejich skladby už dokonce hrají v rádiích a je možné je vidět také v pořadu televize Očko G2 Band Academy. O tomto i dalších tématech hovořil pro Deník frontman kapely Petr Cieplý.

3.9.2016

Dny evropského dědictví nabídnou populární prohlídky

/POZVÁNKA/ Čtrnáctý rok za sebou se Opava připojí do programu Dnů evropského dědictví. Hlavním lákadlem budou komentované prohlídky, které se uskuteční druhou sobotu v září. Celý následující týden však bohatý program nabídne poznávací akce, kulturu i zábavu.

2.9.2016

Opava přivítala tradiční festival

Slavnostní fanfáry oznámily ve čtvrtek v 17 hodin návštěvníkům kostela sv. Václava zahájení 59. ročníku multižánrového festivalu Bezručova Opava.

28.8.2016

Jakub Stránský: K divadlu jsem se dostal víceméně náhodou

/ROZHOVOR/ Slezské divadlo nevyhledává své talenty pouze ze svého okolí, ale i ze vzdálenějších míst. Mezi takové talenty patří také Jakub Stránský, který působí na opavské divadelní scéně už od roku 2001.

26.8.2016

Opavské kulturní léto uzavře Koupák

/POZVÁNKA/ V rámci Opavského kulturního léta se na městském koupališti uskuteční v sobotu 27. srpna multižánrový Koupák. Jeho program chce oslovit všechny věkové kategorie.

26.8.2016

Sádek u Velkých Heraltic hostí druhý ročník metalového festivalu

/POZVÁNKA/ Podruhé se sjedou příznivci metalu na jednodenní festival zvaný Sádekfest, který proběhne v sobotu 27. srpna v místním parku. Ten bude návštěvníkům otevřen již od pátku.

25.8.2016

Bezručova Opava - Člověk mezi uměním a vědou

/POZVÁNKA/ Člověk mezi uměním a vědou. To je téma letošního již 59. ročníku multižánrového festivalu Bezručova Opava, který začíná 1. září v kostele sv. Václava.

24.8.2016

Nová divadelní sezona už klepe na dveře

Koncem srpna se do budovy Slezského divadla v Opavě znovu vrátí život. Kromě „oprašovaček" už uváděných titulů začíná příprava nových.

22.8.2016

Festivalové Hrady bavily tisíce lidí. Vrcholem byli Kabáti

/FOTOGALERIE/ Z Veveří se kulturní festival Hrady CZ přesunul na dva dny do Hradce nad Moravicí. Návštěvníci si tak mohli užít dvoudenní hudební nálož.

18.8.2016

Kravařský odpust začíná ve čtvrtek

/POZVÁNKA/ Stejně jako během každého srpna se i letos Kravaře ponoří do odpustového veselí. Tradičně se začíná už ve čtvrtek. Tentokrát program zahájí DJ Mirek Komárek. Na pondělí bude nachystán také velký ohňostroj, který kravařský odpust zakončí.

18.8.2016

Hrady se vracejí do Hradce nad Moravicí v čele s kapelou Kabát

/POZVÁNKA, SOUTĚŽ/ Tradiční festival začíná v Hradci nad Moravicí už v pátek a návštěvníkům nabídne Pražský výběr, Rytmuse či rockovou kapelu Kabát.

15.8.2016

Zdeněk Troška v Cinestaru uvedl film Strašidla

Nový snímek z dílny známého českého režiséra Zdeňka Trošky měl v pátek slavnostní předpremiéru v Cinestaru Obchodního centra Breda&Weinstein.

11.8.2016

Zapojte se do soutěže o Moravské hrady.cz

/SOUTĚŽ DENÍKU/ Festivalová sezona na Opavsku nabízí jeden hit za druhým. Před několika týdny zaplnila prostor kylešovického letiště Holba Rock na Grilu a vyprodáno hlásili také pořadatelé letošního ročníku Štěrkobna Open Music u Hlučínského jezera. Ta dost možná největší akce však teprve přijde.

5.8.2016

Soutěž o Vítkovský komín zná své vítěze

Rodinný multižánrový festival Vítkovský komín proběhne v areálu Insportlinu na Wolkrově ulici ve Vítkově už v sobotu.

31.7.2016

Dvanáctý ročník festivalu Štěrkovna Open Music: Bylo vyprodáno!

/FOTOGALERIE/ Atraktivní víkendový program (například Horkýže Slíže, Precedens, Mig 21 nebo Jelen) byl tak nabitý, že nedošlo ani na dražbu sochy festivalového motýla. Závěr nedělního programu patřil především kapele Slza.

28.7.2016

Štěrkovna Open Music odstartuje už v pátek. Nabídne i "balkánskou bitvu"

Tento pátek vypukne dvanáctý ročník třídenního festivalu Štěrkovna Open Music v Hlučíně. Pro návštěvníky připravil několik hudebních lahůdek. Jednou z nich je mimořádný projekt založený na živém souboji dvou kapel hrajících balkánskou hudbu.

28.7.2016

Přednáška představí lidem oblíbené Řecko

/POZVÁNKA/ Expedice občanského sdružení Natura Opava do Řecka se zúčastnili i dva pracovníci Slezského zemského muzea Pavel Petr a Michal Jakubec. Snažili se poznat kulturní i přírodní rozmanitost země, která položila základ moderní evropské kultuře.

24.7.2016

Na kylešovické letiště dorazily tisíce lidí

/FOTOGALERIE/ Další ročník Holba Rock na Grilu se podruhé za sebou uskutečnil na letišti v Kylešovicích. Organizátoři už s několikadenním předstihem ohlásili, že vstupenky jsou vyprodány. Do Kylešovic dorazily tisíce lidí, a to nejen z Opavska, ale i z jiných částí kraje či republiky.

23.7.2016

Velká soutěž o vstupenky na unikátní výstavu o Karlu IV.

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte vstupenky na jedinečnou výstavu Císař Karel IV. 1316–2016, která probíhá v Praze v Národní galerii do poloviny září!

23.7.2016

Tomáš Thon: Hudba je mou přítelkyní

/ROZHOVOR/ „Jsem něco mezi vydavatelem a interpretem," tvrdí mezinárodně známý opavský varhaník a vydavatel staré varhanní hudby Tomáš Thon. V jeho rodině sice nebyl žádný profesionální hudebník, ale otec hrál amatérsky na varhany, což se na synovi zřejmě podepsalo.

22.7.2016

Deník hledá největší osobnost kraje - OSOBNOSTI KULTURY

/HLASUJTE V ANKETĚ POD ČLÁNKEM/ Zanechali v historii našeho regionu výraznou stopu nebo dělají dobré jméno našemu kraji svou činností i dnes. Výrazných osobností spojených se severní Moravou a Slezskem najdeme v historii i současnosti celou řadu. Které z nich jsou ale ty „NEJ"?

22.7.2016

Prohlídku doplní pohádka

/POZVÁNKA/ Nevšední akce se během nadcházející soboty 23. července uskuteční na zámku v Hradci nad Moravicí.

20.7.2016

Soutěžte o vstupenky na Vítkovský komín

/POZVÁNKA, SOUTĚŽ/ Rodinný multižánrový hudební festival s názvem Vítkovský komín se během soboty 
6. srpna uskuteční podruhé v historii. V loňském roce se největším tahákem stala kapela Lake Malawi a ani letos v line-upu nemusíme nejblyštivější hvězdu hledat nějak dlouho. Jedná se totiž o českou legendu Buty.

14.7.2016

Hlučínský ateliér vystavuje svá umělecká díla v Ostravě

Účastníci kurzů hlučínského ateliéru Viridian vystavují v těchto dnech svá výtvarná díla v Kulturním domě města Ostravy. Návštěvníci si mohou prohlédnout kolekci obrázků od celkem šedesáti různých autorů, kteří svá díla tvořili pomocí různých technik.

11.7.2016

Hříšní i slušní lidé válečných let na Opavsku

/POZVÁNKA/ Které zločiny patřily v dobách okupace mezi nejčastější a jaká byla úspěšnost jejich vyřešení? Jaké metody kriminalisté tehdy používali? Tyto i další informace o kriminalitě a kriminalistice na Opavsku v letech 1938 až 1945 poskytne zájemcům přednáška historika a vedoucího Oddělení historického výzkumu Slezského zemského muzea Ondřeje Koláře.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení