VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

AKTUALIZOVÁNO
3.2.2017

Opavská opera zažívá další velký úspěch

Operní scéna Slezského divadla má v republice dobrý zvuk. Může se mimo jiné pochlubit i Cenou Thálie 2004 a nominacemi na ni hned v posledních třech sezonách.

3.2.2017

Nedělní matiné ve Slezském divadle

/POZVÁNKA/ Foyer Slezského divadla zažije v neděli od 10 hodin další díl oblíbeného pořadu Divadelní Matiné s moderátorem Evženem Truparem a klavíristkou Libuší Vondráčkovou.

2.2.2017

Heartbreak podpoří psí útulek

/POZVÁNKA/ V opavském Klubu Art proběhne velký večírek v rytmu drum and bass. Vystoupí na něm řada známých interpretů tohoto hudebního žánru.

2.2.2017

Festival filmů o přírodě

/POZVÁNKA/ Festival Ekotopfilm přiveze v úterý 7. února do kina Mír poprvé nejlepší filmy o udržitelném rozvoji z celého světa.Veškerý program festivalu je zdarma.

2.2.2017

FILMOVÝ KLUB: Egon Schiele

/POZVÁNKA/ Autobiografický film pojednává o kontroverzním umělci z Rakouska.

31.1.2017

Opavané poznávají rodinu Karamazových

Po přízni řízni. Tak nějak by se dal shrnout pohled do rodiny Karamazových, jak ho návštěvníkům Slezského divadla předložil Fjodor Michajlovič Dostojevský.

31.1.2017

Finský snímek v NeoCafe

/POZVÁNKA/ NeoCafe Studio na náměstí Sv. Hedviky má v plánu nabízet pravidelně projekci zajímavých dokumentů a nejbližším z nich bude v úterý 31. ledna od 18 hod Punkový syndrom.

30.1.2017

OBRAZEM: Divadlo GaFa představilo hru Edgar

Premiéru divadelního hororu Edgar hostila v sobotu 28. ledna Vodárenská věž v Opavě. Jednoaktovku Ladislava Klímy představilo Divadlo GaFa.

27.1.2017

Básníci pořádají tradiční maraton

/POZVÁNKA/ Již počtvrté se bude konat Opavský básnický maraton, na jehož vzniku se podílí místní nakladatelství Perplex.

27.1.2017

Nová hra divadla Gafa snoubí realitu se snem

/POZVÁNKA/ Divadlo Gafa uvede premiéru nové hry Edgar.

25.1.2017

Je těžké napsat detektivku?

/POZVÁNKA/ Odpověď na tuto a mnoho dalších otázek se dozvíte na přednášce v opavském Klubu Art.

24.1.2017

V Domě umění začala trojice nových výstav

Až do 26. února se můžetev Opavě přijít podívat na nové výstavy. Jednu z nich zrealizovala i uznávaná malířka původem z Opavy Lucie Jindrák Skřivánková.

23.1.2017

Vzniká kniha o Kurtu Gebauerovi

Publikace by měla vzniknout za podpory čtenářů a příznivců Kurta Gebauera a jeho tvorby. Realizace této knihy je podmíněna úspěchem crowdfundingové kampaně na serveru HitHit.

23.1.2017

FILMOVÝ KLUB: Šíleně šťastná

/POZVÁNKA/ Přátelství mezi ženami je ve filmech poněkud opomíjeno (a ponechme stranou otázku jeho reálné existence). Nicméně Opavský filmový klub nabídne na toto téma zajímavý italský snímek Šíleně šťastná.

21.1.2017

První návštěva bratří Karamazových v Opavě

/POZVÁNKA/ Synové Dimitrij, Ivan, Aljoša nebo sluha Smerďakov? Kdo z nich má na svědomí vraždu Fjodora Karamazova?

21.1.2017

Ludmila Štědrá: Osud mi určil opavské divadlo

/ROZHOVOR/ Na prknech Slezského divadla ztvárnila Ludmila Štědrá kolem 250 postav a každou z nich obdařila vysoce kultivovaným projevem. Patřila k pilířům dámské části činoherního souboru a s divadlem spolupracuje i po svém odchodu do důchodu.

20.1.2017

Bál se ponese ve stylu retra

/POZVÁNKA/ Již tradičně pořádá kravařský sbor dobrovolných hasičů také v letošním roce několik hasičských bálů.

19.1.2017

Staré pušky vystoupí v Klubu Art

/POZVÁNKA/ Kapela, jejíž členové pochazejí z Opavy, Jeseníku a Ostravy, vystoupí v opavském Klubu Art v sobotu 21. ledna.

19.1.2017

Proběhne výstava české moderny

/POZVÁNKA/ Ta bude v Domě umění zastoupena obrazy známého českého kubistického autora Emila Filly.

17.1.2017

Jana Richterová přečte Velmistra

/POZVÁNKA/ Knihovna Petra Bezruče uvítá v úterý 17. ledna autorku pentalogie Zahrada Janu Richterovou.

16.1.2017

Do Vítkova se svou show zavítá herečka Uršula Kluková

/POZVÁNKA/ Kulturní dům ve Vítkově se v úterý 17. ledna stane dějištěm zajímavé akce. Budou se zde totiž konat takzvané Uršuloviny.

16.1.2017

FILMOVÝ KLUB: Naše poslední tango

/POZVÁNKA/ Svého času byly úspěšné nejen mezi diváky Opavského filmového klubu tzv. taneční snímky slavného španělského režiséra Carlose Saury, připomeňme Krvavou svatbu nebo Carmen.

14.1.2017

Jan Kunze a Dan Jedlička: Zaměřujeme se na současnou českou poezii

/ROZHOVOR/ V loňském roce Perplex oslavil jubilejní desáté narozeniny. Trojice zakladatelů – Jan Kunze, Dan Jedlička a Martin Kubík – tehdy založila nakladatelství, do jehož hlavního záběru patřili regionální autoři.

13.1.2017

Rozloučení s vánočním časem

/POZVÁNKA/ Ve stěbořickém kostele Narození Panny Marie se během nadcházející neděle 15. ledna uskuteční tradiční hudební akce s názvem Rozloučení s vánočním časem.

12.1.2017

Kino Mír nabídne koncert kapely Rammstein

/POZVÁNKA/ Rammstein in Amerika. Tak se jmenuje projekt, který v jediný den a jediný večer mohou lidé sledovat na různých místech v celé České republice.

11.1.2017

Ta moje lolita v klubu Evžen

/POZVÁNKA/ Na činohru opavského divadla GAFA mohou přijít všichni zájemci ve čtvrtek 12. ledna do jazz klubu Evžen.

10.1.2017

Vyšla kniha o konci války v Opavě

Tým historiků pod vedením Františka Švábenického zmapoval bílá místa v opavských dějinách.

10.1.2017

Ve Vítkově se bude hrát komedie s detektivní zápletkou

/POZVÁNKA/ Pokud se dnes, v úterý 10. ledna, budete chtít pobavit, nenechte si ujít Ligu proti nevěře, která se odehraje ve Vítkově.

7.1.2017

Markéta Martiníková: S manželem jsme se seznámili ve sboru

/ROZHOVOR/ Pro Markétu Martiníkovou začaly vánoční svátky s předstihem. Ve své rodné Opavě a také dalších městech totiž organizovala druhý ročník koncertu s názvem Doteky Vánoc.

5.1.2017

FILMOVÝ KLUB: Paterson

/POZVÁNKA/ Opavský filmový klub promítá poprvé v novém roce v hradeckém kině Orion a opět půjde o významnou premiéru na českých plátnech, konkrétně o nejnovější snímek Jima Jarmusche Paterson.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT