Jen pár dní před soutěží se nám podařilo kontaktovat finalistku České miss Adélu Vártovou. Pětadvacetiletá rodačka z Děhylova studuje Vysokou školu hotelovou v Praze a do soutěže se přihlásila sama za velké podpory maminky. „Chtěla jsem se přihlásit, ale chyběl mi impulz,“ uvedla Adéla a doplnila, že po rodinné tragédii začala pracovat pro hospic Ondráček, kterému by chtěla touto cestou pomoct, a tak se přihlásila. „Snem snad každé dívky je zvítězit, ale bude pro mě úspěchem, když se dostanu do finálové šestky,“ poznamenala kráska.

Letošní koncepce České miss přináší řadu novinek. Zítřejší přímý přenos se od osmi hodin uskuteční z ruzyňského letiště. Dívky v letošním roce nebudou předvádět volné disciplíny. „Místo volné disciplíny budeme pózovat s exotickými zvířaty. Připraven bude sokol, had a gepard. Zvířata budou finálové šestici přiřazována náhodně,“ popsala Adéla a jedním dechem dodala, že má fobii z hadů, a v případě, že krajtu dostane, tak ji hází do publika a utíká.

Zároveň by finále měly zpestřit natočené medailonky. „Záznamy jsme natáčely různě. Jeden z nich v Thajsku. Budou o nás a našich koníčcích, také o módě, co nosíme, a jeden jsme si každá o sobě natočila sama,“ přiblížila Adéla Vártová, která soutěží pod číslem dvě. Studentku z Děhylova dnes večer podpoří v publiku rodiče, sestra a přítel. „Zatím jsem plná energie, tak doufám, že mi to vydrží,“ uzavřela dívka rozhovor.

Anna Sotolářová