Svá díla představila na více než dvou desítkách výstav. Další jako kurátorka uspořádala. Stala se zakladatelkou a předsedkyní občanského sdružení Uff! Art. V oboru designu a sochařství se zdokonalovala ve Francii.

Na kterých školách jste svoji profesi studovala?

Studovala jsem nejprve v Ústí n. L. v ateliéru skla Ilji Bílka, odtud jsem po dvou letech po neschodách s vedoucím ateliéru přešla k profesoru Jardovi Prášilovi do ateliéru přírodních materiálů. V Ústí pro mne byl také velmi důležitý docent Pavel Mizera, který mě nasměroval k soše a volné tvorbě. Pak bylo přirozené přihlásit se na sochu do Brna k Janu Ambrůzovi. Zvláštností také bylo, že nás tenkrát šlo z Ústí do Brna studovat šest z jednoho ročníku. Během studií v Brně jsem ještě stihla vyjet na stáž do Lorientu ve Francii, kde jsem strávila skoro čtyři měsíce.

Co v současné době děláte?

Kromě učení na Střední uměleckoprůmyslové škole ve Velkých Opatovicích , což považuji za činnost, která mě finančně zajišťuje, ale i baví, se momentálně nejvíce věnuji organizaci a kurátorství výstav. Založila jsem před dvěma lety spolu se svými dvěmi kolegyněmi Barborou Lungovou a Markétou Hlůškovou o.s. Uff!Art, protože jsme vnímaly jistou mezeru na výtvarné scéně. V rámci současného, a především mladého umění, mi chyběly výstavy zaměřené na prostorovou tvorbu, objekt a instalaci. Barboru, která je malířkou, zase zajímá především gender tematika. Kromě toho se občas věnuji designu, hlavně v oblasti skla, a dále pracuji i na své volné tvorbě.

Kde všude můžeme najít ukázky vaší tvorby?

Vystavuji hlavně v rámci České republiky. Poslední dobou bohužel výstavy více organizuji než abych se jich účastnila. U nás se běžně setkáváme s tím, že autor je zároveň kurátorem skupinové výstavy, vychází to z velikosti naší země a fungování výtvarné obce. Nicméně přesto, že se tento střet zájmů v ČR dá pochopit, snažím se ho vyvarovat. Nevím ovšem, jak dlouho vydržím s tímto postojem. Pravdou je, že vymýšlím výstavy, které vycházejí z témat mé tvorby, a samozřejmě bych se jich i ráda účastnila. Například sympozium plovoucích objektů u Klenové vzniklo na základě mých nerealizovaných objektů do moře, které jsem navrhovala na stáži v Bretani.

Jaká výstava pro vás byla nejzajímavější?

Z těch posledních výstav bych jmenovala svou autorskou výstavu POTVARY v Galerii Makráč v Praze. Jde o objekty a obrazy z molitanu. S tímto materiálem jsem pracovala i dříve, ale souboru Potvarů – objektů instalovaných na zeď, si cením.

Jaká jste získala ocenění?

Většinou se mi ocenění vyhýbala. A já se ani moc do soutěží nehlásím. Jedno třetí místo v soutěži Ars Papirum, kde jsem vyhrála za deník z ručního papíru s linoryty. Pravdou ale je, že to, že výstava Místa, prostory, mezery, která proběhne v kostele sv. Václava v Opavě, byla podpořena Ministerstvem kultury ČR v grantovém okruhu Podpora mladých kurátorů, považuji za ocenění své práce.

Čeho nejvíce si na umění vážíte?

Vážím si profesionality. Občas se setkávám s lidmi, kterým se párkrát něco podařilo, ale nedokážou si udržet laťku kvality. Vážím si poctivosti práce. To ale neznamená, že ve výtvarné práci nemůže být lehkost a hra. Vlastně ale mám ráda věci, které lehce působí, přestože je za nimi hromada tvrdé práce. Vážím si věcí, které člověk nepřečte na první pohled, které člověka nutí k přemýšlení, které za sebou nezanechávají jen chlad vypočítavosti. Vážím si umělců, kteří si stále pokládají otázky, hledají a někdy nacházejí. Kvaší výstavě, která bude mít vernisáž v Domě umění v Opavě 17. července v 17.30.

Co budeme moci zhlédnout?

Jde o výstavu mladých prostorových tvůrců z Čech, Moravy a Slovenska. Výstavu objektů a instalací, také tisků, které nějakým způsobem reagují na téma Místa, prostory, mezery. Setkáte se zde se zajímavými přístupy mladé generace, s umělci, kteří často pracují s geometrickou formou a konceptem. Vystavující jsem si vybrala na základě jejich předešlé práce a nechala jsem je zareagovat na krásný prostor kostela sv. Václava, případně na téma, které je vlastně vymezené už názvem výstavy. Úvodní slovo pronese Jiří Valoch, svým slovem uvedu výstavu i já. Po zahájení výstavy bude kostel sv. Václava pro hosty vernisáže přístupný, aby si expozici mohli prohlédnout. Výstava potrvá do třetího srpna.