K Evženovi patří neodmyslitelně také jazzová scéna a další ochutnávka z tohoto soudku je tady pro hosty připravená už na tento víkend. V sobotu se zde představí kapela Behind the Door z Frýdku-Místku a těšit se můžeme na jejich hudební produkci, ukrývající v sobě směsici latiny, groove a jazzu.

Projekt Behind the Door spatřil světlo světa roku 2004, kdy došlo ke skloubení muzikantů ze dvou těles Základní umělecké školy ve Frýdku-Místku, jmenovitě Šuba Duba Bandu a Junior Quintetu. Koncertní debut absolvovala skupina v prosinci téhož roku v rámci 1. stolařského Jamu. Od té doby pravidelně vystupují tito hudebníci v klubech a na festivalech po celé České republice.

Před necelými čtyřmi lety hráli live koncert pro Český rozhlas Ostrava. V roce 2008 vydávají CD s podtitulem Dej si gispirín, které se toho roku v listopadu dočká i úspěšného křtu. Poté pánové absolvují zájezd do pobaltských republik a v rámci šňůry sklízejí úspěchy mj. ve Vilniusu, Rize, Tallinu, Helsinkách či Mikkelli.

Sestava Behind the Door se ustálila zatím na saxofonistovi Ondrovi a baskytaristovi Lukášovi, kteří jsou studenty Ježkovy jazzové konzervatoře Praha, bubeníkovi Matějovi, jenž je posluchačem konzervatoře Brno, čerstvému magistru práv Láďovi Muroňovi, Radku Hubovi, ještě čerstvějšímu magistru muzikálového herectví, bankéři Adamu Zbránkovi a studentu vysokoškolské ekonomie Radimu Přidalovi.

Koncertní vystoupení frýdecko-místeckých Behind the Door si můžete vychutnat tuto sobotu 5. února v kavárně Evžen na Beethovenově ulici. Znít zde bude latina-groove-jazz.