Ke komedii a k divadlu měl dle svých slov vždy velmi blízko: „Odjakživa mě divadlo velmi přitahovalo a navíc jsem se v minulosti věnoval také wrestlingu, což je taková směska divadla a sportu," vysvětluje Říčný.

„Na gymnáziu už tato má záliba propukla naplno, a to především díky Kryštofu Zlatníkovi, se kterým jsme chodili do třídy a velmi rychle jsme si padli do noty. Oba máme rádi typický britský humor a také Cimrmany."

Cesta k sepsání divadelní hry ovšem nebyla jednoduchá, dvojice svou dráhu začala v dramatickém kroužku a následně přijala také moderování řady akcí.

Po vystudování Slezského gymnázia zamířil Benedikt Říčný na univerzitu do Olomouce, kam ho ovšem následoval také Zlatník, a oba tak mohli pokračovat ve své spolupráci: „Začali jsme spolu v Olomouci bydlet a ve chvílích volna jsme se rozhodli, že napíšeme hru," říká Benedikt Říčný.

„Momentálně máme dvě hry, které hrajeme jak v Opavě, tak v Olomouci. Naší první hrou byla Vinice plná pomerančů, která pojednává o životě dabérů bolívijské telenovely. V této hře jsme vsadili především na absurditu dialogů, ale diváci si všimnou taky naší inspirace cimrmanovským humorem.

Druhá hra už je výrazně klidnější a s názvem Lidé, se kterými se dáme…, vypráví příběhy, které je možné prožít s neznámými lidmi v autobuse."

Tyto divadelní hry si autoři hrají sami a podle Říčného je skoro nemožné, aby je v budoucnu sehrál někdo jiný: „Dialogy si píšeme přímo na tělo, hodně sázíme na improvizaci a neopakovatelnost některých situací."

Nyní si však dávají oba autoři se psaním her přestávku, jelikož Říčného čekají studijní povinnosti v Nizozemí. Rozhodně tím však nekončí jeho tvůrčí činnost, jelikož jedním z jeho snů je stand-up humor, pro který si připravuje texty a vtipné scénky.

„Stand-up comedy je můj sen, který bych si rád splnil. Tento druh humoru mě vždy zajímal, a přestože jsem zatím žádné živé vystoupení neabsolvoval, chystám se využít příležitost a své štěstí vyzkoušet právě v Nizozemsku, kde je stand-up humor na dobré úrovni," prozradil na závěr Benedikt Říčný.

Petr Večeřa