Své povídání doplní v závěru ještě autogramiádou své knihy, která je vůbec prvním životopisem slavné opavské rodačky, zaměřeným na její opavské kořeny. První beseda s názvem Joy Adamsonová – osobnost našeho kraje, se uskuteční právě dnes, v pondělí 4. února, od 17 hodin v Kulturním domě v Budišově nad Budišovkou.

Další beseda bude ve středu 6. února od 17.30 hodin v knihovně ve Vítkově a ve čtvrtek 7. února se povídání o Joy Adamsonové uskuteční od 17.30 hodin v Národním domě v Hradci nad Moravicí. „Cílem mých přednášek je připomenout, že světoznámá spisovatelka a ochránkyně přírody, která je známá především díky své knize Příběh lvice Elsy, se roku 1910 narodila v Opavě a na Opavsku prožila své dětství i mládí. V povídání o ní uvedu i méně známé aktivity této významné světové osobnosti, které jí vynesly také světovou proslulost, například unikátní portréty příslušníků keňských kmenů,“ říká Zuzana Beranová.

Odkazu Joy Adamsonové se intenzivně věnuje přes sedm let a díky tomu, že působila jako kozulka v Keni, mohla jít doslova po jejích stopách. Přednášky budou proto doplněny obrazovým materiálem, který představí i místa v Keni, kde Joy v době své slávy působila. Víc informací o Joy Adamsonové je možno získat na www.joyadamson.cz.