Literární večer celostátní soutěže prózy autorů do 35 let A. C. Nora. To je název dnešní akce, kterou nabídne festival Bezručova Opava.

Soutěžní ročník byl vyhlášen v září loňského roku a trval až do září toho letošního. Slavnostní vyhlášení je součástí právě zmiňovaného festivalu. Do celostátní soutěže se přihlásilo 28 autorů s celkem 33 pracemi, které byly napsány na 274 stranách.

Dnešní večer je sestaven právě z prací soutěžících. V pořadu vystoupí ve vlastní režii manželé Pavlíčkovi, členové souboru Divadla loutek z Ostravy.

Pokud máte raději rock, tak si nenechte ujít koncert Alt rock VI., na kterém se představí celkem sedm kapel: HC3, Insane, Manipul Rock, Proti směru, Porucha Ucha, The Air a jako host přijede Čankišou.

Jak už název koncertu vypovídá, jedná se o šestý ročník v rámci Bezručovy Opavy. Cílem je zmapovat opavskou a regionální hudební scénu. Každá vybraná kapela se nejen zúčastní společného koncertu, ale také nahraje ve studiu dvě skladby, které budou součástí vydávané kompilace.

Její křest je naplánován také na dnešní večer.

(ans)