Představení začíná ve Slezském divadle v devatenáct hodin. „Vypráví o hercích, kteří několik let šest dní v týdnu vystupují ve stejné výpravné show v rolích různých zvířat. Chlupaté kostýmy na nich postupně zanechávají stopy a zvířecí role je čím dál více poznamenávají,“ upozornila k obsahu divadla Naďa Satková.

A co se stane, když mají herci zahrát kečup, mlýnek na pepř a volské oko? Mohou se pokusit vybočit z ponižujícího stereotypu a opustit frustrující systém donekonečna se opakujících představení, ale zároveň ztratí jistotu stálého příjmu.

„Jejich možnost volby tudíž není tak svobodná, jak by se mohlo zdát,“ připomíná Naďa Satková. Klidnější hru a hlavně pro menší diváky přiveze Divadlo loutek Ostrava zítra do Loutkového divadla v Opavě.

V časech deset a šestnáct hodin zahrají klasické pohádkové příběhy O pejskovi a kočičce z dílny Josefa Čapka. Pokud vás zajímají včely a jejich produkty očima lékařky Jany Hajduškové, pak se vydejte v neděli v sedmnáct hodin do minoritského kláštera.

Komponovaný pořad o včelách nabídne dva zajímavé pohledy na toto živočišné společenství. Kromě přednášky bude uveden také dokument.