Chcete- li se podívat, jak se žilo v gotickém období, pak právě vás by měla zaujmout víkendová akce na hradeckém zámku. U Bílé věže vystoupí šermíři a bude se také tancovat.

Přijede sem ostravská skupina historického šermu Rytíři svatého grálu, kteří nejsou ve vystupování na zámku žádnými nováčky. Více než deset let zde předvádí, jak se přežívalo v dávných dobách. Souboje z období gotiky budete moci zhlédnout v sobotu a neděli u Bílé věže v areálu zámku v Hradci nad Moravicí.

První ukázka je naplánována na desátou hodinu. Další se uskuteční přibližně co hodinu. Poslední se předpokládá, v případě zájmu lidí, o půl šesté.

„Dvě po sobě jdoucí vystoupení se neopakují, tudíž nám bude ctí, pokud návštěvníci v naší společnosti stráví třeba celé odpoledne. V pauzách mezi představeními si mohou diváci prohlédnout zbraně a zbroje, případně si i něco vyzkoušet, vyfotografovat se a podobně,“ řekl za šermířský soubor Petr Skóra.

Rytíři budou odění v drátěných zbrojích či brnění. Ve zbroji jim jistě nebudou chybět jednoruční meče, štíty či kopí. Udatní rekové návštěvníkům předvedou mnoho rozličných půtek, rvaček, strkanic i soubojů na život a na smrt, to vše jen pro ruku krásné panny či blýskavý zlaťák.

„Daří se nám díky dobré spolupráci se správou zámku v Hradci nad Moravicí a Raduně pořádat každé léto,“ doplnil k akcím Skóra. Rytíři svatého Grálu se do Hradce nad Moravicí vrátí také v srpnu, a to 14. a 15.