Poslední výstavy v Domě umění ve čtvrtek večer zahájil předseda občanského sdružení Bludný kámen Martin Klimeš. Rozloučení s desetiletou érou výstavní činnosti zaměřenou na soudobé výtvarné umění se zúčastnili přátelé a příznivci Bludného kamene.

Výstavní činnost galerie v Domě umění často doprovázely i další kulturní akce jako koncerty alternativní hudby, festivaly Pohyb– –zvuk–prostor či jazzový festival Jazz and Hot Dance. Jak avizoval Martin Klimeš, své organizátorské a kurátorské aktivity přesouvá jinam a zdaleka s nimi nekončí.

Desítky účastníků vernisáže se přišly rouzloučit s nekomerční galerií, která se specializovala na různé oblasti moderního umění od figurální tvorby přes abstraktní, konceptuální až po experimentální. Spolupracovala na organizaci výstav s uměleckými školami, jako jsou například Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze či Fakulta výtvarných umění Ostravské univerzity.

Výstavní prostory Domu umění Bludný kámen vyklidí po skončení výstav 28. prosince. Zhruba od poloviny ledna by pak měla v Domě umění začít rekonstrukce.