Hlavními pořadateli filmového léta v Opavě jsou Kinematograf bratří Čadíků a Občanské sdružení Dar života. Čtyřdenní program nabídne známé české filmy. Známý pojízdný biograf se zastaví v Opavě na Dolním náměstí. Promítání začne vždy po setmění. Na místě se bude vybírat dobrovolné vstupné, jehož tři čtvrtiny poputují na charitativní účely. Dar života podporuje dobrovolné dárce krve.

Již napáteční večer je přichystána komorní smutná komedie Grandhotel, která vzešla z dílny Davida Ondříčka. Příběh se odehrává z velké části ve slavném futuristickém hotelu na vrcholu libereckého Ještědu, kde se neustále mění počasí a kde často prší a panují mlhy. V příběhu o lásce, samotě, nejistotě, frustracích a touze splnit si své sny si zahrál Marek Taclík, Klára Issová anebo Ladislav Mrkvička. Sobota je určena především pro rodiny s dětmi.

Na filmové plátno se bude promítat rodinná komedie Jak se krotí krokodýli, kterou vytvořila režisérka Marie Poledňáková. Tento příjemný film vznikl v loňském roce a v hlavních rolích budete moci vidět Miroslava Etzlera, Ingrid Timkovou nebo Jiřího Mádla. Rodinná komedie vypráví příběh o tom, že nikdo nechce v životě zůstat sám. Dobrodružný film se odehraje v neděli. Napínavý a fantastický příběh tří pražských dětí a charismatického hledače pokladů vás zavede na ta nejtajemnější místa staré Prahy.

Řeč je o filmu Maharal – Tajemství talismanu. Dostaneme se spolu s Bořivojem Navrátilem, Barborou Seidlovou a dalšími hvězdami filmu do rozvalin starého vodního hradu, kde na nás čekají podivuhodné bytosti z dávných časů. Filmový maraton ukončí psychologický film Pravidla lži. Napínavé psychologické drama o dvanácti lidech pracujících na šumavském statku získalo několik ocenění. Hlavní protagonista Jiří Langmajer byl oceněn Českým lvem. Film byl natočen podle příběhů skutečných lidí. Letní kino bylo zařazeno městem Opava do programu Opavského kulturního léta.