Sbírka bude ukončena 13. prosince. Cílem koncertu je podpořit dobrou věc a zároveň nabídnout lidem pořádnou porci zábavy.

Koncert kapely Mig 21 ocení každý, kdo má rád netradiční texty se svébytnou poetikou a zpěvem Jiřího Macháčka. Chariativní sbírka bude letos určena pro Základní školu Hálkova v Opavě a výtěžek poputuje na nákup speciálních počítačů pro zrakově postižené děti.

Každý může přispět zakoupením vánočního punče, který se v rámci sbírky prodává na Horním náměstí již od 1. listopadu, kdy zároveň charitativní sbírka začala. Přispět můžete také do pokladničky, která bude rovněž umístěna na stánku.

Charitativní sbírka byla poprvé uspořádána v loňském roce v rámci Vánočního jarmarku a pořadatelé ji zhodnotili jako velmi úspěšnou. Vánoční jarmark, který má ve své novodobé historii nejbohatší kulturní program, připravilo statutární město Opava ve spolupráci s pořádající agenturou Festpro.

„Loni se na sbírce vybralo zhruba sedmdesát tisíc korun. Podobnou sumu očekáváme i v nynějším roce,“ uvedl za pořadatelskou firmu Festpro Pavel Spálený a dodal: „Naším dlouhodobým cílem je vybudovat v Opavě největší vánoční jarmark v České republice, program neustále každým rokem rozšiřujeme a snažíme se o to, aby nabídka na jarmarku byla pestrá tak, aby si mohl vybrat úplně každý návštěvník.

V chladném zimním počasí se mohou lidé na náměstí ohřát nejen tancem na svoji oblíbenou kapelu, ale také naším výborným punčem.“