Ještě nemáte program na dnešní podvečer? Pak vám možná prázdné místo v diáři zaplní oblíbená akce Deníku s názvem Česko zpívá koledy.

Už poosmé se totiž dnes úderem 18. hodiny rozezní na mnoha místech po celé České republice, a dokonce i v zahraničí tradiční vánoční písně. A společně si koledy zazpívají lidé také v několika obcích a městech napříč opavským okresem.

Pravděpodobně nejvíce malých i dospělých zpěváků dorazí na Dolní náměstí v Opavě. Mezi nimi také řada fotbalistů SFC Opava, jako například Pavel Zavadil, Tomáš Smola, Jan Schaffartzik, Dominik Simerský, Jaroslav Svozil nebo Joel Kayamba. Koledy si ve slezské metropoli nenechá ujít ani sekretář SFC Opava Lumír Sedláček nebo štěpánkovický žokej Marek Stromský. Na pódiu ani letos nebude chybět stěbořický sbormistr Karel Kostera se svými svěřenci.

„Každoročně vládne perfektní atmosféra a stovky lidí si přijdou zazpívat. Koledy pro mě osobně mají obrovské kouzlo, protože se u nás v rodině „pěstovaly“ už od mého dětství. Jsem moc rád, že i v dnešní době oslovují řadu lidí, kteří si je přijdou zazpívat na náměstí při této akci Deníku,“ říká.

Kromě Opavy se bude zpívat i jinde v okrese.

Koledy zazní na náměstí Jana Zajíce před tamní Základní školou ve Vítkově, před Společenským domem v Lesních Albrechticích, u Obecního úřadu v Oldřišově nebo před Základní školou v Chlebičově. Zpívat se bude i ve štěpánkovické hospodě Na Statku, před úřadem v Mokrých Lazcích, na náměstí u hotelu Pod Hůrkou v Háji ve Slezsku a zapojí se také v Bělé.

A na které koledy se mohou lidé těšit? Zazní Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Štědrej večer nastal, Pásli ovce Valaši a také vánoční píseň Vánoce, Vánoce přicházejí.

Texty všech těchto koled najdete ve speciální příloze, která vyjde v Deníku už dnes, ve středu 12. prosince.