Koncertní křídlo Mistrál, které je „vlajkovou lodí“ firmy PETROF, již bylo umístěno v aule konzervatoře. Při své návštěvě ve středu 16. září, v rámci dne církevních škol a svátku sv. Ludmily (patronky hudebníků), koncertní křídlo požehnal Jeho Excelence generální opat a velmistr Německého řádu P. Frank Bayard OT.

Následovala krátká prezentace nástroje zástupcem firmy Petrof. Poté se již nástroj rozezněl skladbami P. Ebena, F. Chopina a J. Brahmse. Interpretace se výborně zhostili pedagogové CKNŘ jmenovitě – Tereza Zatloukalová, Kamila Chmelová a Alexandr Starý. Celou slavnost završilo provedení 1. věty Allegro z Vivaldiho koncertu a moll pro 2 housle, smyčce a basso continuo v podání komorního orchestru konzervatoře, který řídila Kremena Pešakova.

Sólových partů se ujaly Anna Marie Kosterová a Hana Ševčíková, studentky 5. a 6. ročníku. V rámci oslav mohli návštěvníci zhlédnout i trvale instalovanou výstavu k 830. letům historie řádu Německých rytířů. Výstava je umístěna na kůru kaple sv. Kříže, který je zároveň studentskou kaplí konzervatoře.