Středeční večer v Music Clubu 13 patřil čtveřici mladých hudebníků, kteří si říkají Come and Play. Křtili na něm svůj první oficiální videoklip s názvem Boom Boom Boom, který v květnu natáčeli v Bratislavě. Skvělou atmosféru celé akce dotvářely především četné fanynky.

Po vystoupení zajímavé ostravské kapely Fiha přišla na pódium skupina Come and Play neboli kytarista a zpěvák Matěj Burda, baskytarista Petr Wiltawský, klávesista Vojtěch Klein a bubeník Petr Kelešovský.

Kapela vznikla před čtyřmi lety, třebaže ne přesně v dnešním složení. V prvních letech svého působení vytvořila demonahrávku s několika písničkami, ale k té se už příliš nehlásí. Vcelku úspěšné bylo jejich vystoupení v rámci hudební soutěže ve slovenské televizi Óčko.

Při svém hraní je Come and Play ovlivněna britskou poprockovou scénou a jak nám řekl Maatěj Burda, vzorem jim jsou slavní Beatles a ze současných hudebních seskupení je jim nejbližší skupina Coldplay. Typu hudby odpovídá i stylová vizáž kapely.

„Natáčení videoklipu se slavnou slovenskou modelkou bylo zajímavou zkušeností a doufáme, že přes prázdniny se nám podaří nachystat písničky na naše první CD,“ řekl po koncertu Matěj Burda, frontman kapely Come and Play.

Jaroslava Malá