Frontman Come and Play (CAP) Matěj Burda se na konci minulého roku rozhodl pro razantní změnu. Rozloučil se s ostatními členy kapely a přibral nové. Jana Kosteru, Magdalénu Fajtovou a Matěje Kostruha.

„Myslím si, že zatím to funguje výborně. Pracujeme na koncertním setu. Sedli jsme si ohromně muzikantsky i lidsky. Všechno už není jenom na mně. S aranžemi mi hodně pomáhá Honza Kostera,“ vysvětloval Matěj Burda, který ještě dodal: „Zcela určitě jsme se hudebně posunuli dopředu. Skladby dostaly nový rozměr.“

Tahle zpráva je potěšující. Když jsme s frontmanem kapely totiž dělali rozhovor někdy na začátku tohoto roku, nebylo to dlouho, co CAP prošla půlroční pauzou. Šlo hlavně o to, že členové skupiny se rozcházeli v představách. Matěj Burda se chtěl věnovat kapele naplno, ale od ostatních mu chyběla patřičná podpora, a proto sáhl k rozsáhlým změnám.

Soutěž Mercedes Benz Live Space

Třebaže koncertně půjde v Opavě o premiéru, jedno vystoupení už má Come and Play za sebou. „V Praze jsme se zúčastnili základního kola celorepublikové soutěže Mercedes Benz Live Space. Porota a diváci rozhodnou, které skupiny se dostanou dále, v květnu bude záznam z tohoto vystoupení vysílat Tv Óčko “ připojil několik postřehů.

CAP mají s podobnými hudebními soutěžemi vcelku bohaté zkušenosti. V tomto ohledu zmiňme hlavně loňský ročník RGM, v níž Burdova kapela došla až do semifinále. Podstatná je skutečnost, že se jim to povedlo v konkurenci více než 400 dalších skupin zejména z Prahy a Brna.

Vypadá to tedy, že v Come and Play se začalo blýskat na lepší časy. „Rádi bychom v brzké době natočili nějaký singl, respektive vytvořili nějaké malé CD ve spolupráci s naším producentem Borisem Carloffem,“ nebránil se Burda: „Časově to bude ovšem nutné skloubit s učením, jelikož většina z nás letos maturuje a dělá přijímačky na vysoké školy.“

Vystoupí i Burdův kamarád Niceland

Na pódiu v Artu bude mít opavské uskupení parťáka poměrně zvučného jména Niceland. „Jde o pražského písničkáře, který začínal sám a později k sobě přibral i kapelu,“ prozradil Matěj Burda, kterého jeho hudba oslovila: „Pamatuji si, že jsem kdysi poprvé viděl Nicelanda ve Třináctce. Jeho skladby a hudební cítění jsou mi velmi blízké, na tomto koncertu se tehdy dokonce zrodila první myšlenka o založení Come and Play.“

S Nicelandem a Come and play vystoupí i Tajuplný Kolich. Pokud si nechcete nechat CAP ujít, v sobotu od 20 hodin byste neměli v Artu chybět.

Petr Dušek