Snílci, společnost s ručením omezeným, pokračují.

Dnešní snění zahájí Jiří Siostrzonek přednáškou Dekadence a snílci. V 17 hodin se uskuteční v refektáři Domu umění. Jistě v osobitém pojetí bude pokračovat se stejným přednášejícím promítání dokumentárních filmů Kde přibližně přebývají snílci. Pořad na stejném místě začíná v 19 hodin.

Ve středu 22. dubna můžou nejen snílci zavítat na dvě výstavy. Jedna, na které se prezentují žáci Základní školy T. G. Masaryka, začíná v 15.30 hodin v prostorách základní školy. Na druhé představí žáci Základní umělecké školy na Solné výtvarníka Gordona Matta Clarka, a to od 17 hodin v Domě umění.

Čtvrteční program otevře obrovskou knihu, leporelo. Autorkou je Lucie Seifertová a napomáhal jí Petr Prchal. Výstava v Knihovně Petra Bezruče bude otevřena v 16 hodin.

„Nedokážeme zmenšit člověka, a tak jsme zvětšili knihu. Dějinami lze tedy procházet a prožívat spolu s kreslenými figurami jejich drobné radosti a strasti. Touto výstavou bezpečně přesahujeme dosavadní rekord nejdelšího leporela na světě, vzniká tak největší kniha světa, protože její výška dosahuje dva metry a délka sedmdesát metrů,“ uvedli k výstavě autoři.

Leporelo zachycuje a představuje Dějiny českého národa a pár bezvýznamných světových událostí, což je stejnojmenný název knihy.

Program festivalu Další břehy 23. - 27. dubna.