Pokud byste chtěli Kobeřanku podpořit, tak můžete pro její skladbu hlasovat, a to dvěma způsoby: zasláním emailu na vaclav.belohlavy@ov.rozhlas.cz nebo nahráním vzkazu na záznamník telefonu 596 203 131.

Jak hlasování dopadne, můžete slyšet tento pátek mezi 14 a 15 hodinou.

V případě, že vás zajímá nově vydané album, pak doporučujeme zapnout stejnou stanici dnes od půl sedmé večerní. Vše o ní zazní v pořadu Muziko, hraj! Do třetice pak můžete za dechovou hudbou vyrazit do kina Mír. V sobotu zde bude slavnostně pokřtěno cédéčko a Kobeřanka si samozřejmě připravila i koncert.

Křest bude svěřen do rukou starosty obce Petra Krauta. Celým hudebním pořadem, který začne o půl třetí odpoledne, bude provázet ostravský herec Pavel Handl.

Jaká je vlastně historie dechové hudby Kobeřanka? V nejrůznějších generačních obměnách existuje již 25 let. Poslední velká generační obměna Kobeřanky v současnou podobu vznikla v roce 1997, kdy se členy stali muzikanti z bývalé mládežnické dechovky Fešáci a v tomto složení s mírnými obměnami hrají dosud.

V jejich repertoáru jsou úpravy lidových písniček z našeho kraje, písničky z jižní Moravy, z jižních Čech. Hrají však i skladby klasického fondu české dechovky a v poslední době i úpravy písní a skladeb populární hudby. Pro posluchače z blízkého Polska nacvičili také německé lidové písně a populární melodie.

„Začátkem roku 2004 se nám podařilo, co se ještě v historii Kobeřanky nepodařilo a to natočení vlastního cédéčka. Dali jsme mu název Věnovaná jako věnování Vám, našim posluchačům, našim rodinám a všem bývalým muzikantům Kobeřanky,“ uvádí kapela na svých webových stránkách.

V pořadí druhé album vyšlo právě letos. Mělo by obsahovat skladby kobeřického autora Leoše Drastíka a renomovaného textaře Vladimíra Salčáka.

Dechovou hudbu Kobeřanka můžete vidět a slyšet hrát ve složení: Miroslav Drastík (křídlovka, umělecký vedoucí), Jan Kubný (křídlovka, Pavel Hanslík (trubka), Josef Kamrád (trubka), František Moskala (tenor), Jiří Kubný (baryton), Josef Laburda (trubka), Václav Fus (trombon), Miroslav Panoc (tuba, kapelník), Zdeněk Herudek (bicí).

Posty zpěvaček a zpěváků zastávají Kateřina Švanová, Mojmír Harazim, Lydie Hanslíková, Martin Švan, Hanka Panocová a Katka Kubná.