Na kouzelný tábor se vypravilo celkem šedesát šest dětí a patnáct dospělých. Od dvanáctého srpna se všichni ubytovali v prostředí Jánských Koupelí. Jak to na správném táboře bývá, nechyběli oddíloví vedoucí a instruktoři a nejdůležitější celotáborová hra. „Za plnění táborových úkolů získávaly děti malé fazolky a za deset získaly jednu velkou,“ uvedl Štefan Kurinec za oddílové vedoucí.

Celý tábor se nesl v duchu Harryho Pottera, a tak se děti rozdělily do oddílů inspirované tajuplných světem kouzel: Čarokruh, Čiky-čakové, Brumbálova armáda, Hadimoři a Newímmové. „Byli jsme za duchy v Zapovězeném lese, u čarodějnice pro magickou kouli, na Azkabanu pro tajemnou kuličku a nakonec na paloučku pro dračí zub. Nakonec jsme se setkali s tajemným vězněm,“ vysvětlil Kurinec alias Hagrid. Kromě klasického sportování se děti učily kouzlit, vysazovat různé byliny, míchat lektvary, a dokonce i létat na koštěti.

Speciální tábor ale nebyl pouze o zábavě. Děti s diabetem se dozvěděly o glukometrech, inzulínových pumpách a dalších novinkách. Štefan Kurinec uzavírá letošní ročník pochvalou: „Prožili jsme krásné dny, které uplynuly v okamžiku. Musíme o rok zestárnout, abychom se mohli opět někde na táboře potkat.“