Klasickou komedii představuje Zdravý nemocný, která patří k Moliérovým nejlepším komediím a Být nebo nebýt je z šuplíku současné komedie. Nick Whitby ji zasadil do hereckého života v polském odboji.

Soudobou tvorbu představuje inscenace Plné ruce revoluce, ve které Jan Lesák a Natálie Preslová věnovali listopadu 1989 a příznivce detektivky potěší titul pro dámskou část souboru Osm žen. Autor Robert Thomas je zavede na rodinné sídlo, kde se dějí hrozné věci.

Opera, opereta, muzikál a balet

Operní žánr zastoupí Její pastorkyňa, kterou Leoš Janáček zkomponoval na drama Gabriely Preissové. Podle Shakespearova dramatu napsal Giuseppe Verdi operu Mackbeth, v níž dominuje hrozba nadpřirozených sil s atmosférou plánovaných vražd. Trojici operních děl završuje Nápoj lásky, kterou Gaetano Donizetti napsal jako buff o operu.

Muzikál Mrazík není třeba blíž rozvádět, protože jde o notoricky známou ruskou pohádku, Milionová svatba je současná podoba Romea a Julie ve veselém muzikálovém hávu a opereta Veselá vdova patří k nejhranějším dílům Franze Lehára. Balet Faust roztančí příběh Johanna Wolfganga Goetha o zaprodání duše Ďáblovi a vykoupení láskou.

Pohádky pro děti a novinky sezony

Dětské předplatné zahrnuje pohádky Princezna se zlatou hvězdou na čele, Zahrada, O pejskovi a kočičce, Pidínci a modrý kocour a Ulice plná kouzel.

Divadelní orchestr zajistí podzimní a jarní koncert a Divadlo za oponou nabídne Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách K novinkám další sezony patří rozšířené pohádkové předplatné a rozšířené sobotní předplatné. Kromě dopoledního předpremiérového představení od 10 hodin bude zařazeno i sobotní odpolední od 18 hodin.

Oblíbené Divadelní matiné bude rozšířeno o vystoupení žáků opavských herců.