Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do Slezského divadla se po prázdninách vrací dílo E. E. Schmitta

OPAVA - Dramatické dílo Erica- Emmanuela Schmitta bylo opavským divákům představeno nejen v rámci Bezručovy Opavy, kdy zde hostující soubor divadla Miriam uvedl Návštěvníka.

3.10.2007
SDÍLEJ:

Foto:

Činohra Slezského divadla již na sklonku uplynulé sezony v premiéře jevištně ztvárnila autorovo další dílo Hotel mezi dvěma světy. Po prázdninové přestávce se repríza této inscenace uskuteční dnes od devatenácti hodin v prostorách Slezského divadla. Láska, nehoda, smrt - zlomové okamžiky lidského bytí, které mohou posunout, pozměnit či zcela převrátit dosavadní žebříčky hodnot. Metafory, skrývající v sobě ohromnou sílu, probouzející v každém z nás člověka, opravdového člověka, jenž je takto s to nahlédnout na samé nitro své duše a nalézt cestu vedoucí k sebepoznání a sebehodnocení.

A skrze sebe objevit druhého člověka, být schopen se pro něj obětovat, svému lidskému bytí dát vyšší, transcendentální rozměr. Nadčasovost témat, na hranici filozofických disputací, směřující k základním otázkám po smyslu naší existence. I takto lze vnímat hru nej– úspěšnějšího současného francouzského literáta Erica- Emmanuela Schmitta Hotel mezi dvěma světy. K režii byla pohostinsky přizvána a vůbec poprvé se opavskému publiku představila osobnost Oxany Smilkové, která je uznávána nejen v evropském, ale i americkém kontextu.

3.10.2007
SDÍLEJ:
Ivo Vondrák.

ON-LINE rozhovor s Ivo Vondrákem, hejtmanem a krajským lídrem ANO 2011

Milan Čichoň

ON-LINE rozhovor s Milanem Čichoněm, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Houbař ztratil v lese zbraň, policisté ji našli

Hůlka, košík, nůž, hadřík, případně mobilní telefon. To vše patří do běžné výbavy houbaře. Neplatí to však o jedenapadesátiletém muži z Ostravy, který si s sebou vzal i legálně drženou zbraň, s níž vyrazil na Opavsko.

Deblkanoisté Kašpar s Mrůzkem se chtějí probojovat do seniorské reprezentace

Talentovaní opavští deblkanoisté Albert Kašpar s Vojtěchem Mrůzkem mají za sebou velmi dobrou sezonu a pro tu příští mají jasný cíl.

Hubertova jízda opět lámala rekordy

Na začátku bylo rozhodnutí, že jízdu v bryčce přenechám kolegovi fotografovi. Nakonec se ale ve mně hnulo reportérské svědomí a díky laskavosti rodiny Binarovy ze Skřipova jsem se také mohl „nalodit“ a Selskou Hubertovu jízdu absolvovat v jejich voze.

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení