V kině Mír bude od osmnácti hodin uveden snímek Přežít svůj život, jehož tvůrcem je Jan Švankmajer. Sám film označil jako psychoanalytickou komedii, a diváci se tak mohou těšit, popř. obávat, že uvidí nejrůznější surrealistické snové vize v originálním Švamkmajerově podání.

Už fakt, že snímek má žánrové zařazení drama/komedie, je podezřelé i lákavé. Motto filmu je verš prokletého básníka Gérarda de Nervala Sen je druhý život.

Zdaleka nejen pamětníci se chystají ve dvacet hodin do Klubu Art, kde se uskuteční koncert legendární brněnské rockové skupiny Progres 2. Tato legendární kapela, někdy označována jako čeští Pink Floyd, vznikla v roce 1968. Dialog s vesmírem je první československá audiovizuální opera.

Pro koncert v Opavě si kapela Progres 2 připravila průřez všemi vydanými alby, skladby ze scénických projektů a zahraje i delší ukázku ze zmiňované rockové opery Dialog s vesmírem, a to v původní podobě z osmdesátých let.

Aleš Brichta o kapele řekl: „Když slyším Progres, probudí se ve mně vzpomínka na časy základní školy, kdy jsem začínal s muzikou. Musím říct, že to byla z tuzemska jedna z mála kapel, kterou jsem poslouchal a učil se na ní. Tahle muzika má pořád co říct nejen pamětníkům. “

Jaroslava Malá