Představení se odehrají v prostorách loutkového divadla. Festival je nesoutěžní přehlídkou nejen studentských projektů. Téma letošní přehlídky – jak napovídá podtitul – bude zaměřeno zejména na ženy v umění.

Řada z nabízených titulů se věnuje ženám či byla ženami napsána. Rovnováha v podobě mužského elementu bude nastolena např. v podobě patrona festivalu Petra Bezruče. Festival je nesoutěžní přehlídkou nejen studentských projektů, ale také zajímavých uměleckých počinů začínajících tvůrců.

„Diváci budou moci zhlédnout představení divadelních souborů, které byly v mnoha případech oceněny na divadelních soutěžích. Mohou se těšit na soubory z celé České republiky, z Prahy, Brna, Ostravy nebo Olomouce,“ uvedla za pořádající studentky oboru kulturní dramaturgie Slezské univerzity v Opavě Alena Ročková.

Stejně jako v minulých letech se i letos uskuteční interaktivní divadelní workshopy. Po celé čtyři dny festivalu budou souběžně probíhat dva workshopy pod vedením divadelních odborníků - Luďka Richtera a Evy Polzerové.

Ve čtvrtek 12. listopadu se uskuteční slavnostní zahájení a následně bude premiérově prezentován projekt studentů Slezské univerzity v Opavě Tři jsou tři, což je inscenované čtení tří autorek. „Zároveň se můžete těšit na patrona celého festivalu Petra Bezruče, herce Jana Vápeníka, z úspěšné inscenace režiséra Martina Františáka Bezruč?!, kterou uvádí Divadlo Petra Bezruče v Ostravě,“ doplnila Alena Ročková.

Studentský festival Na cestě se koná za podpory Slezské univerzity v Opavě, statutárního města Opava, Slezského divadla v Opavě a ve spolupráci s loutkovým divadlem.

Další informace k festivalu najdete na webových stránkách www.festivalnaceste.uvadi.cz.