Začátek prvního je ve třináct hodin.

Třetí den festivalu, který představuje studentské projekty, ale také zajímavé umělecké počiny začínajících tvůrců, zahájí Divadlo Point Prostějov. V režii Aleše Procházky je připravena známá hra J. K. Tyla Strakonický dudák aneb O naplněném snu.

Jak vyplývá z podtitulu, všem postavám se sny vyplní. Každá pohádka, za což Prostějovští Strakonického dudáka považují, mívá přece dobrý konec. O půl páté odpoledne bude zahájeno vystoupení hudební. Připravena je performance violloncela a kytary.

V osmnáct hodin se však přesuneme do divadelní sféry. Na divadelní festival Na cestě, který se letos věnuje tématu ženy v divadle, a to jak autorkám, tak ženským hrdinkám, přijalo pozvání divadlo Amadis Brno. Marie Jones napsala hru Plný kapsy šutrů, a přestože lze jen těžko ve světě získat práva na hraní tohoto představení, tak brněnskému divadlu se to podařilo.

Amadis nejen za Plný kapsy šutrů získalo spoustu ocenění. Brněnsko-zlínský soubor se na divadelní scéně představuje třináct let. A tak i v Opavě budeme moci vidět kvality tohoto vysoko ceněného amatérského divadla. Hra Plný kapsy šutrů vás zavede do malého irského městečka, kde se natáčí další z mnoha amerických velkofilmů.

V průběhu filmování se setkávají dva místní ztracenci Charlie Conlon a Jake Quinn, jejichž životy jsou jeden velký průšvih, a proto doufají, že by se mohli zkusit prosadit u filmu, a zkusit tak svůj život pozměnit k lepšímu. Na své zoufale neúspěšné cestě za úspěchem se však potkávají s pěšáky, kteří sice sami nic nedokázali, ale zato moc dobře vědí, jak se vypořádat s někým, kdo by je mohl připravit o jejich teplé místečko.

Ač se jedná o jednu z nejlepších současných komedií, najdeme v Plných kapsách šutrů i mnoho okamžiků k zamyšlení a malé osobní tragédie, které zná snad každý z nás. Komedii režijně připravily Jitka Bednářová a Klára Havránková.

Třetí festivalový den uzavře od půl deváté večer opět brněnské divadlo PuMoWo. V režii Martina Macháčka a kolektivu budete moci nakouknout do díla Caroline Dark Storáče. Půjde o inscenované čtení noir detektivky, která je doslova nařezaná expresionismem, surrealismem a jinými zajímavými ismy.

Jako ve správně komixově laděném příběhu nechybí černý humor, drsná slova, krásné ženy, hodně pití a drahé drogy. Fridrich Himmelmüller je druh detektiva, který si svou kariéru teprve buduje.

Děj sleduje jeho nezadržitelný vzestup a pády, které ho občas v jeho progresivním postupu vzhůru přibrzdí. Navštíví místa uvěřitelná, neuvěřitelná, páchnoucí, tlející, obskurní a samozřejmě nezapomene na navoněná zákoutí apartních salonů. Příběh je dělen epizodicky na případy, které našemu hrdinovi nejvíce pomotají nitky života a posunou ho dál k jistému konci…

Ale co by to bylo za detektivku, kdyby čtenář znal pointu… Stejně jako předchozí den není třeba s posledním divadlem odcházet domů. Ve studentském klubu Arma se od dvaadvaceti hodin uskuteční rozborový seminář, tentokrát pod vedením dramaturgyně a šéfky činohry Slezského divadla Blanky Fišerové.