V neděli se uskuteční slavnostní závěrečný koncert účastníků workshopu, kterými byly dětské sbory z Opavy a okolí. Zaměřily se, jak vyplývá z motta festivalu Bezručova Opava, na zvířecí písně.

Vyvrcholení bude nedělní koncert od dvanácti hodin v Minoritu, kde společně všichni zazpívají a svým smíchem se mohou zapojit i diváci. Bezručova Opava myslí však i na ty nejmenší. V loutkovém divadle v deset a šestnáct hodin zahraje divadelní soubor Sáček. Vystoupí nejen s Pohádkami pro Medvídka Pú.

V pondělí jsou připraveny vážnější, avšak opět zvířecí akce. V sedmnáct hodin bude v Památníku Petra Bezruče zahájena výstava slovenského autora Petera Kľučika. Akademický malíř a grafik zde zahájí přehlídku své grafiky, kterou nazval Fantastickou zoologií.

„V Opavě představí svoji grafiku malých, středních i velkých rozměrů. Grafiku volnou i ex libris,“ uvedl k výstavě Dušan Urbaník s tím, že se autor pasoval na spolutvůrce zvířecí říše. Vytváří svá imaginární zvířata často odporující přírodním zákonům. Výstava bude otevřena do 30. října.

Pokud nebudete mít dosti zvířeny, tak z vernisáže zavítejte do kina Mír, kde vás jistě potěší snímek Farma zvířat. Jeho promítání začne v osmnáct hodin. Jedná se o animovaný snímek, adaptaci stejnojmenného románu George Orwella, který do filmového světa byl uveden v roce 1954.