Předprodej vstupenek byl zahájen již v květnu a v současné by mohly být prodány přibližně dva tisíce lístků. Organizátoři očekávají, že denně se festivalu zúčastní až čtyři tisíce lidí. V prostředí hlučínského jezera se tak můžeme těšit na pestrý hudební program. V průběhu pátku a soboty vystoupí na dvě desítky domácích i zahraničních skupin. Na scéně nebudou chybět ani regionální kapely. Organizátoři připravili také v rámci doprovodného programu dva sportovní turnaje. Pátek odstartuje vítěz líhně 2007 skupina Woo Doo. Následně zahrají kapely Provizorium a regionální kapela Fuga. V šest hodin by se na scéně měla objevit ska formace Akurat z Polska, která bude jistě patřit k hvězdám festivalu. Následovat budou české kapely Vypsaná Fixa, Kryštof, Michal Prokop a Framus5. Páteční program zakončí Horkýže Slíže. Sobotní odpoledne bude patřit dalším regionálním skupinám.

Na scéně se postupně představí Jackye, Slow Tension, Klipr, The Pant, Sultan Soliman a Lybar Band. Večer vystoupí známá slovenská skupina Peha, která v loňském roce musela svoji účast na festivalu z důvodu onemocnění zpěvačky zrušit. Na slovenskou hvězdu naváže Orchestr Vejvanovský. Po něm bude následovat vystoupení americké písničkářky Janet Robin, kterou na pódiu doprovodí skupina November 2nd. Večer uzavře Pražský výběr, No Name ze Slovenska a metalová legenda TSA z Polska. „Věříme, že se nám podařilo namíchat pestrou směsici žánrů pro široký okruh posluchačů. Na své si přijdou snad úplně všichni. Letos zazní vše od popu, přes ska, bigbeatu, rocku až po metal,“ uvedl Petr Breitkopf, jeden z hlavních pořadatelů festivalu.

„Program, který je uveden na festivalovém webu www.sterkovnamusic.com, platí. Se všemi kapelami máme uzavřené smlouvy,“ doplnil organizátor akce. Všechny ročníky moderoval tajemný Artur Ropotámo, který nebude chybět ani letos. „Jak by mohl, když vystoupí Ropotámův Pražský výběr,“ uzavřel Breitkopf.

A kde všude si můžete zakoupit na tento pestrý festival lístky? V Opavě jsou k dispozici v předprodeji Sluna, v Hlučíně v Hospodě 56, galerii a kavárně na náměstí a ve videopůjčovně Videotop u autobusového nádraží. Dále jsou k dostání ve všech prodejnách společností TicketPro a Ticketstream. Vstupenka v červencovém předprodeji vás na dva dny vyjde na tři sta devadesát korun. Na místě je poté dostanete o stokorunu dražší. V ceně vstupenky je ubytování na jeden den v kempu zdarma. Vstupenka na jednotlivé dny bude k dispozici pouze na místě. Páteční vás vyjde na dvě stě osmdesát a sobotní na tři sta padesát korun.

Součástí festivalu bude také doprovodný program. V areálu budou k dispozici vodní lyže, minigolf, stolní tenis, tenis, půjčovna lodí a šlapadel. Dále bude připraven turnaj v beachvolejbalu, kterého se budou moci zúčastnit výhradně návštěvníci festivalu. Volejbalový turnaj se odehraje přímo v areálu. Do fotbalového klání se bude moci zapojit kdokoliv. Samotné zápasy se totiž odehrají mimo festivalový areál. Pro nejlepší týmy budou připraveny drobné ceny. Fotbalové týmy s maximálním počtem deset členů se mohou přihlásit u pana Foltýnka na telefonu 604 824 211. Volejbalové tříčlenné týmy se mohou přihlásit na email info@sterkovnamusic.com. Oba turnaje začínají v sobotu v 8 hodin registrací družstev.