Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Galerie Albertovec otevírá výstavu Doma ale venku II

Albertovec - Doma ale venku II. Tak se jmenuje nová výstava, kterou připravili kurátoři Galerie Albertovec na sobotu 5. dubna.

3.4.2008
SDÍLEJ:

Na výstavě v Galerii Albertovec je zastoupena i práce Ivany Štenclové. Na snímku je dílo nazvané P+M z roku 2007.Foto: Archiv Ivany Štenclové.

Od 14 hodin se v alternativním prostoru a galerii představí okolo čtyřiceti mladých autorů a jejich hostů. „Výstava Doma ale venku II představí tvorbu opavských výtvarníků, kteří studují vysoké výtvarné školy nebo je nedávno dokončili,“ uvedl ředitel galerie Albertovec Martin Klimeš. Podle něj výstava navazuje na přehlídku, která se uskutečnila před pěti roky v Domě umění v Opavě a reflektuje časovou proměnu, při níž dochází k nástupu další vlny mladých opavských výtvarníků.

„Je potěšitelné, že množství vystavujících se oproti někdejší opavské výstavě výrazně rozrostlo a také je posílena pestrost jednotlivých žánrů. Zájemci o mladou opavskou výtvarnou scénu budou moci uvidět nejen obrazy, sochy, objekty, ale i architektonické modely a studie, design, šperk, fotografie, videoprojekce, konceptuální instalace, knihy jako umělecký objekt atd.,“ přiblížil Klimeš skladbu aktuální výstavy.

Svá díla na výstavě představí třicet pět autorů, vysokoškolských studentů a absolventů a doplní je osm hostů, studentů Střední průmyslové a umělecké školy Opava, Mendelova gymnázia a Základní umělecké školy v Opavě.

„Výstava Doma ale venku II, má svým názvem odrážet vztah místa narození, studia, práce s pocitem určitého nadhledu, zkušenosti z tzv. velkého světa. Setkávají se tu tvůrci ještě hledající sama sebe s těmi, kteří do světa umění již pevně vykročili a jejich práce je uznávána i v celorepublikovém kontextu,“ uzavřel Martin Klimeš.

Výstavu zahájí ředitel galerie a v programu také zahraje a zazpívá skupina Rostock Ac.

Galerie Albertovec vznikla v roce 2007 z nadšenectví majitelů – rodiny Hájkových a Petry Gallusové, Václava Minaříka, Tomáše Valuška a Petra Haničila. V loňském roce Galerie představila 2 výstavy. Od počátku letošního roku se novým ředitelem Galerie Albertovec (GA) stává Martin Klimeš.

Galerie sídlí v bývalém zámečku, který byl několik let nepoužíván a neobýván. Výstavní prostory nejsou klasicky galerijní, ale využívají výrazného genia loci. Galerie Albertovec kromě pořádání výstav současného vizuálního umění bude organizovat výtvarná sympozia, aukce, koncerty, postupně založí prodejní galerii, sbírku současného umění, knihovnu apod. Galerie Albertovec by se měla stát kvalitní a moderní kulturní institucí. Většina činností GA jako jsou vernisáže, derniéry, aukce apod. se odehrává v návaznosti na bohatý sportovní a společenský program Hřebčína Albertovec. Tak v sobotu 5. dubna, v den vernisáže, budou probíhat v Albertovci drezurní halové závody.

Výstava Doma ale venku II je otevřena o sobotách a nedělích od 11 do 18 hodin až do 23. května.

Autor: Milan Freiberg

3.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ivo Vondrák.

ON-LINE rozhovor s Ivo Vondrákem, hejtmanem a krajským lídrem ANO 2011

Milan Čichoň

ON-LINE rozhovor s Milanem Čichoněm, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Houbař ztratil v lese zbraň, policisté ji našli

Hůlka, košík, nůž, hadřík, případně mobilní telefon. To vše patří do běžné výbavy houbaře. Neplatí to však o jedenapadesátiletém muži z Ostravy, který si s sebou vzal i legálně drženou zbraň, s níž vyrazil na Opavsko.

Deblkanoisté Kašpar s Mrůzkem se chtějí probojovat do seniorské reprezentace

Talentovaní opavští deblkanoisté Albert Kašpar s Vojtěchem Mrůzkem mají za sebou velmi dobrou sezonu a pro tu příští mají jasný cíl.

Hubertova jízda opět lámala rekordy

Na začátku bylo rozhodnutí, že jízdu v bryčce přenechám kolegovi fotografovi. Nakonec se ale ve mně hnulo reportérské svědomí a díky laskavosti rodiny Binarovy ze Skřipova jsem se také mohl „nalodit“ a Selskou Hubertovu jízdu absolvovat v jejich voze.

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení