Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Galerie výtvarného umění se představuje

HRADEC NAD MORAVICÍ - Nedaleko zámku Hradec nad Moravicí a kostela svatého Petra a Pavla se nachází Galerie výtvarného umění. Sídlí v nově zrekonstruované historické budově bývalé národní školy.

24.6.2007
SDÍLEJ:

VÝSTAVA. Velký zájem ze strany milovníků výtvarného umění vyvolala výstava Jaroslava Šerých nazvaná Záznamy duše. Foto: Jitka Kotačková

Rekonstrukce byla provedena v roce 2006, s využitím dotace poskytnuté Ministerstvem kultury z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón – právě za účelem vzniku městské galerie. První výstava, kterou slavnostně otevřela vernisáž v září 2006, se jmenovala Výtvarné umění ze soukromých sbírek na Opavsku.

V listopadu téhož roku následovala tematická výstava Vincenc Havel - známý i neznámý a patřila vzpomínce na život a tvorbu tohoto akademického sochaře a měla připomenout sté výročí jeho narození. V letošním roce se podařilo realizovat výstavu předního výtvarníka české umělecké scény, akademického malíře, grafika a významného ilustrátora Jaroslava Šerých nazvanou Záznamy duše.

Právě nyní probíhá výstava z tvorby malíře a grafika Richarda Peška – Obrazy/Schizma III. „Tento současný výtvarník návštěvníky zcela jistě zaujme svým mimořádným talentem a brilantním malířským přednesem. Peškovo dílo je z hlediska jeho zájmů o člověka vážným příspěvkem do diskuse o vztahu umění a morálky,“ uvedla referentka kultury a propagace města Jitka Kotačková zMěstského úřadu Hradec nad Moravicí. „Umělec však není povrchním moralistou, který by pouze kritizoval negativní jevy moderní civilizace a společnosti. Leitmotivem jeho společensky orientované malby je obava o osud člověka jako jedince, který je vlečen a smýkán společenskými konflikty,“ doplnila. Peškova výstava potrvá do 22. července 2007.

Galerie již plánuje další výstavu. Tentokrát se představí pražská výtvarnice, akademická malířka Jitka Štenclová a její Obrazy, kresby a objekty. V říjnu a listopadu bude patřit výstavní prostor přední osobnosti současného českého sochařství, akademickému sochaři, malíři a spisovateli Vladimíru Preclíkovi. Výběr z Preclíkova sochařského a literárního dílajistě zaujme i ty nejnáročnější příznivce výtvarného umění a svou všestranností a rozmanitostí tvorby nechá každého návštěvníka „nakouknout do světa výtvarného umění“.

„Poselstvím galerie je přinášet lidem prostřednictvím výtvarného umění život - živou kulturu, neboť kultura nás sbližuje. Skrze umění můžeme tříbit své názory a postoje, hledat a najít nejrůznější, i ty nejniternější postřehy, pocity, prožitky, umění nám nabízí prožít „okamžik,“ doplnila Kotačková. „Galerie plánuje rozšíření činnosti o doplňkovou činnost kulturně-výchovnou: doprovodné akce k výstavám, přednášky, besedy s autory, besedy se studenty uměleckých oborů (zejména pro středoškoláky), projekty zaměřené na práci se školní mládeží - Ateliér arteterapie, Dětský ateliér, tematické výtvarné soutěže pro děti a mládež, komentované prohlídky pro skupiny seniorů a podobně,“ uzavřela Jitka Kotačková.

24.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Milan Čichoň

ON-LINE rozhovor s Milanem Čichoněm, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Ilustrační foto.

Houbař ztratil v lese zbraň, policisté ji našli

Deblkanoisté Kašpar s Mrůzkem se chtějí probojovat do seniorské reprezentace

Talentovaní opavští deblkanoisté Albert Kašpar s Vojtěchem Mrůzkem mají za sebou velmi dobrou sezonu a pro tu příští mají jasný cíl.

Hubertova jízda opět lámala rekordy

Na začátku bylo rozhodnutí, že jízdu v bryčce přenechám kolegovi fotografovi. Nakonec se ale ve mně hnulo reportérské svědomí a díky laskavosti rodiny Binarovy ze Skřipova jsem se také mohl „nalodit“ a Selskou Hubertovu jízdu absolvovat v jejich voze.

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Souhrn fotbalového víkendu

/3 x FOTOGALERIE, VÝSLEDKY, TABULKY/ Přinášíme vám výsledkový servis víkendových fotbalových zápasů na Opavsku a Hlučínsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení