Tento festival je unikátní tím, že se na něm protne více druhů tanečních a pěveckých soutěží z oblasti hiphop kultury. Den bude završen koncertem známých hudebních skupin z Anglie, Slovenska a České republiky. Letošní ročník se koná v Rýmařově v prostoru zahrady Hedvy na Sokolovské ulici. Jelikož Battle Kings znamená v překladu „králové souboje“, určitě nebude v Rýmařově o souboje nouze. K obvyklým třem soutěžím se letos přidá další.

„Na festivalu bude tedy možné sledovat soutěž v Break Dance, což je styl známý například točícími prvky na hlavě. V battlu se utkají crew o počtu 3 až 5 b boys. Soutěž v Beat Boxu, což je tvoření hudby a rytmu pouze za pomocí úst soutěží battle 1versus 1. Soutěž ve Free Style, neboli vymýšlení textu písně je zajímavá tím, že si to každý může vyříkat se soupeřem z očí do očí, tedy opět 1 versus 1.

Novinkou bude soutěž v New-style, což je nový pohled na hip–hop dance. Tady se návštěvníci mohou těšit na klání dvojic,“ uvedl hlavní organizátor akce Martin Heinisch. Do soutěží je možné se přihlásit na webu www.battlekings.cz. Pro úspěšné zvládnutí soutěží a plynulosti průběhu festivalu bude program akce z kapacitních důvodů probíhat na dvou pódiích, která budou upravena na kritéria soutěží.

Ve večerních hodinách se veškeré dění přesune na větší speciální pódium se světelnými efekty. Zde vystoupí nejznámější tuzemské hudební skupiny současnosti z hip-hopového prostředí. Mezi nimi budou i zahraniční hudební skupiny z Anglie a ze Slovenska. Na programu je legenda z Prahy Indy&Wich, ze Slovenska přijede Moja Reč, z Anglie Emdee&Tuco feat Monts, ze Zlína Headdy, ze Šternberka Faiby, z Karviné Khomator a regionální scénu bude reprezentovat Nečekanej Zwrat z Vrbna pod Pradědem.

Pro návštěvníky festivalu budou připraveny různé adrenalinové atrakce, například paintball. Chystají se i fotbálky, grilované speciality, posezení v několika velkokapacitních stanech a samozřejmě pěkně vychlazené pivo.