Kromě bohatého kulturního programu se lidé mohou těšit na ohňovou show nebo také na pravé hlučínské koláče.

Svátek se váže k vysvěcení kostela sv. Jana Křtitele a připadá vždy na první neděli v září. Je to také akce, při které se setkávají rodiny, je připraven kulturní program a nechybí ani kolotoče. A taky právě ke krmáši patří pečení pravých hlučínských koláčů.

Tento rok proběhnou oslavy u hlučínského jezera ve znamení Moravské pouti a Festivalu ohňostrojů.

Program začíná již zítra v devatenáct hodin. Vystoupí známá bubenické seskupení Dumping Drums, později se představí Fany band a večer uzavře rockotéka Dalibora Dědka.

Jako vizuální a hudební bonbonek je připraven čtvrt hodiny před desátou večerní ohňostroj. Předvede jej brněnská firma Cipytex.

Sobotní a nedělní program bude ve znamení kulturních vystoupení. Návštěvníci se mohou těšit například na Petra Rezka, klauna Hopsalína, travesti skupinu Divoké kočky, imitátora Stebnického či Gábinu Goldovovou.

Hlavní hvězdou bude zpěvačka Iveta Bartošová. K vidění budou souboje gladiátorů, ukázky práce záchranářů i motorové čluny, k vyzkoušení pak skákací boty i trampolíny. Samozřejmě nebudou chybět kolotoče, atrakce, soutěže a stánky s občerstvením.

No a ani v sobotu nebudou přítomní ochuzeni o ohňostrojovou show. Ve stejném čase jako předchozí den vyvrcholí Festival ohňostrojů. Svoji sestavu předvede čínská společnost East Star Fireworks z Hongkongu.

Vstup na hlučínský krmáš je zdarma.

(ans)