Akce začíná v devatenáct hodin. „Kromě slovenské formace se návštěvníci mohou těšit i na další kapely hrající punkovou a rockovou hudbu,“ řekl za pořadatele akce Petr Breitkopf.

„Přijede letošní velký objev letního festivalu Štěrkovna Open Music. Jde o rakouskou punkovou skupinu Jack Disconnet, kterou si publikum hlučínského festivalu velmi oblíbilo. I proto se skupina ráda vrací na Opavsko,“ uvedl Breitkopf.

Dodal, že dalšími předvánočními hudebními dárky bude v regionu známá kapela HC3, která Horkýže Slíže doprovázela na podzimní turné. Představí se i kapela RDT98, která před téměř deseti lety tradici Rockových Vánoc založila.

Rockové Vánoce pořadatelé letos pojímají jako vzpomínku na letní festival Štěrkovna Open Music, který v srpnu během dvou dnů navštívilo více než 8000 lidí. „Horkýže Slíže na akci zahráli v roce 2007 a Jack Disconnet letos. Proto si myslíme, že rozhodně bude na co vzpomínat,“ doplnil Breitkopf.

Připomněl, že jednu vzpomínku na festival už letos fanoušci mohli navštívit. Začátkem listopadu pro ně organizátoři nachystali Ozvěny Štěrkovny, kde se promítal i snímek natočený na letošním festivalu, a zájemci si mohli prohlédnout také fotografie z letošního ročníku.

Veškeré informace o chystaných Rockových Vánocích lidé najdou na internetové adrese www.sterkovnamusic.com.

Předprodej zajišťuje společnost Ticketstream. Vstupenky za zvýhodněnou cenu si zájemci mohou koupit i v hlučínské Hospodě 56, Galerii na náměstí v Hlučíně, opavské Sluně a v pokladně Kulturního domu v Dolním Benešově.

(ans)