Tito beatoví nadšenci přizvali na sedmý večer kapely Firepulsation, Cut of strings a The Psychos. Na akci nechyběl ani kytarista, skladatel a pedagog Milan Bátor, který vyučuje hru na elektrickou kytaru a rockové soubory v Základní umělecké škole Hradec nad Moravicí.

„Večery podobného typu mají nedocenitelný sociologický dopad. Kluci, kteří u mě studují kytarovou hru, mají šanci předvést své vlastní nápady a skladby nejen formou školní předehrávky, ale přímo v podobě veřejného rockového koncertu. To je vlastně finální výstup. Já jim k tomu jen otevírám vrátka důrazem na precizní technickou a hudební vybavenost," říká Bátor.

Koncerty beatového cyklu jsou vždy dobře navštěvované. Akce podobného typu s takovou periodicitou jsou jinde v republice spíše výjimkou, vysvětluje Milan Bátor a vzpomíná, jak začal s výukou rockových souborů:

„První rockovou školní kapelu jsem na ZUŠ založil asi před deseti lety. Jejími členy byl např. kytarista a můj žák Jakub Havlásek, z něhož je dnes jeden z nejlepších kytaristů u nás, což dokazuje v kapele Scarlett Avenue. Dalšími členy byl baskytarista Pavel Vícha (Fisch and Chips, Into your veins), nebo Petra Fusová (studentka Janáčkovy konzervatoře)."

Beatový večer má také jednu specialitu. Nabízí posluchačům a návštěvníkům nejen vlastní tvorbu kapel a převzaté klasické rockové pecky, ale většinou také dojde i na sólové výstupy některých kytaristů.

„Je naprosto nezbytné, aby ti nejlepší mí kytaristé ověřovali své dovednosti nastudováním skladeb mistrů Joea Satrianiho, Johna Petrucciho a dalších. Tyto instrumentální skvosty také žáci prezentují na beatových večerech", uzavírá Milan Bátor.