Byť počasí většinu času dokonale vycházelo, během sobotního večera se nad hradeckým zámkem, kde festival probíhal, stáhla mračna a spustila se velká průtrž. A to zrovna ve chvíli, kdy se schylovalo ke koncertu jedné z největších hvězd celé akce, zpěvačky Lenky Dusilové.

„Lenka to chtěla odehrát, proto jsme se domluvili, že se přesuneme do stanu. Bylo to perfektní zakončení celého festivalu. Tím, jak lidi byli směstnáni u sebe, vznikla jedinečná atmosféra. Někteří si tento závěr pochvalovali a tvrdili, že konec ani nemohl být lepší," popisoval ředitel Hradeckého slunovratu Václav Müller.

Festivalu se během dvou dnů mohlo zúčastnit okolo patnácti stovek lidí. Kromě Lenky Dusilové oslnila také skupina Ladě, Půljablkoň anebo Jiří Schmitzer. Návštěvníkům se líbilo také vystoupení Jana Kunzeho, křest knihy Deníky z Ladakhu od Martiny Trchové, přednáška kastelána místního zámku Radomíra Přibyly a mnoho dalšího.

V pestrém kulturním programu opravdu bylo co vybírat. Konec jednoho ročníku festivalu častokrát bývá začátkem příprav toho následujícího.

Václava Müllera jsme se zeptali, jestli se mu v hlavě už začaly rodit jeho obrysy: „Abych řekl pravdu, ještě ne. Momentálně jsme nadšeni kladnými ohlasy. Až euforie přejde, určitě začneme plánovat další rok. Z letoška máme spoustu podnětů na to, jak Hradecký slunovrat ještě vylepšit."