Bývá to velký mejdan na konci prázdnin. Letní putovní festival Hrady CZ pod Bezdězem přiláká na louku pod známou památku každoročně tisíce hudebních fanoušků, a i když to chvíli vypadalo, že ani letos protiepidemická opatření akci nedovolí uspořádat, lidé se přeci jen dočkají. Sice v „light“ verzi, ale s plejádou českých a slovenských kapel a interpretů. Premiérově zahraje například písničkář Pokáč, role headlinera se letos ujme kapela Divokej Bill.

Festival letos proběhne jen na dvou místech, kromě Bezdězu také v Hradci nad Moravicí. Zastávka na Českolipsku se uskuteční 27. a 28. srpna.

„Program jsme se snažili zachovat co nejpodobnější původně naplánovanému. Lokality jsme vybrali tak, aby byly z hlediska Čech i Moravy spádové a aby jejich areály nabízely vhodný terén pro dodržování aktuálně platných hygienických opatření,“ upřesňuje spoluorganizátor festivalu Michal Šesták.

Návštěvníci se mohou těšit na špičku tuzemské hudební scény v čele s kapelami a interprety, jako jsou Divokej Bill, Rybičky 48, Tomáš Klus, Mirai, Mig 21, No Name, Pokáč nebo Visací zámek. Na obou hradních zastávkách zahrají také Xindl X, UDG, Support Lesbiens a Sebastian.

Organizátoři se festivalem Hrady CZ Light snaží vyjít vstříc všem fanouškům, kteří měli na oblíbenou hradní šňůru namířeno již loňský rok, kdy však musel být festival kvůli pandemii zrušen.

Rozsah festivalu odpovídá aktuálním opatřením. Lidé se budou při vstupu prokazovat negativním testem nebo čestným prohlášením, potvrzením o prodělané nemoci či potvrzením o ukončeném očkování nejméně 14 dní starém.

Návštěvy hradů budou v rámci vstupenky zdarma. Do 30. července je možné zakoupit vstupenky na Hrady CZ Light v předprodeji za zvýhodněnou cenu. Připraven bude i kemp.