Od dopoledních hodin jste mohli na Dolním náměstí potkat dobrovolníky s kasičkami, kteří vybírali dobrovolné příspěvky pro nadační fond Kapkanaděje. Kromě triček s logem nadace jste některé mohli vidět na novém adrenalinovém sportovním náčiní, skákacích botech. V rámci opavského dne s Kapkou naděje bylo připraveno také několi kdoprovodných akcí.

V jedenáct hodin přivítala všechny Vendula Svobodová, která se kolem poledne přesunula do budovy rektorátu Slezské univerzity, kde jí přijal kvestor Jaroslav Kania. Nadační fond získal za celospolečenskýpřínospamětnímedaili a Svobodová dostala osobní dar v podobě fotografie, která nese název Naděje. Po obědě se všichni přesunuli do Slezské nemocnice, kde Kapka naděje předala dětskému oddělení dar. Vendula Svobodová navštívila všechny pokoje a s dětmi i jejich rodiči se přivítala. Každý malý pacient pak dostal hračku a nechybělo ani vřelé pohlazení.

In-line bruslení zakončilo celý den. Na připraveném pódiu převzala nadace šeky od firem v hodnotě dvě stě padesát tisíc korun. Poté se přes šest set padesát milovníků kolečkových bruslí vydalona tradiční noční vyjížďku Opavou. Ani zde nechyběla Kapka naděje. Vendula Svobodová nakonec na trať nevyjela. V Opavě se nakonec vybralo téměř jednatřicet tisíc. „Neřeknu vám konkrétně, na co peníze použijeme, ale budeme se snažit, aby přišly do vašeho kraje,“ uvedla prezidentka Svobodová.