Takového vyznamenání se jí dostalo vloni na vernisáži její výstavy Nahá ve Warholově muzeu v Medzilaborcích, která pak dorazila až do pražské galerie Peron. Provokující, bolestný a možná i krutý pohled na dětský svět zaujal důležitá média a stal se událostí. Zvlášť když uvážíme, že autorce je teprve sedmadvacet let. Opavané si Štenclovou jistě dobře pamatují díky výstavě Něžný mirelon, se kterou se letos představila v Domě umění. Nyní přichází Ivana Štenclová s výstavou Drátěná košile, kterou zítra otevře ve všech prostorách pražského hotelu Zlatá Praha na Hanspaulce. Za rok, který uběhl od její výstavy Nahá, Ivana Štenclová zaznamenala hned několik úspěchů.

Národní galerie v Praze od ní odkoupila prostřednictvím švýcarské Nadace Jelínek už celkově páté dílo. Štenclová se také zařadila do několika významných zahraničních sbírek: například do prestižní kolekce, již vlastní hongkongský reklamní magnát a módní fotograf Wing Shya (nyní organizuje výstavu Štenclové v Hongkongu), do washingtonské sbírky bankéře Johna Cahillanea a dalších kolekcí ve Velké Británii, Rakousku a Švýcarsku. „Navíc jsem začala osobně portrétovat ikony globálního světa: například podnikatelku Ivanu Trumpovou nebo módního návrháře Osmanyho Laffitu, který mi zítřejší vernisáž zahájí společně s rockovou skupinou Folimanka Blues,“ uvedla Štenclová.

Ačkoliv je mladá malířka řazena mezi autory, kteří nastolují existenciální otázky často na hranici snesitelnosti a únosnosti, neváhá vystavovat prakticky kdekoliv - tedy i v prostorách hotelové restaurace nebo sálů, kde se střídají konference, svatby, školení, oslavy a narozeniny, ale i pohřební hostiny. Její právě otevíranou výstavu Drátěná košile ostatně doprovází Měsíc staročeské kuchyně a otevření nové restaurace ve Zlaté Praze. „Vystavovat a prodávat umění v hotelech považuji za výborný nápad. Určitě tak oslovím víc lidí, než kdybych na začátku kariéry vystavovala jen v galeriích,“ říká malířka, která několik figurálních obrazů pro tuto expozici doslova upletla z barevných drátů. Ivana Štenclová zaujala i publikum v Latinské Americe.

Čeká ji výstava v Panamě a už letos na podzim bude s českou malířkou chorvatského původu Marií Varvodič vystavovat v Chile.