Zatímco na opavském Horním náměstí bude dnes od čtrnácti do osmnácti hodin naposledy otevřena pro děti i jejich rodiče Ježíškova pošta, Dolní náměstí bude až do zítřka patřit koncertním vystoupením. Dnešní program zde bude zahájen již o patnácté hodině, kdy se na pódiu představí folková skupina Hrnek.

Počátky jejího působení spadají do druhé poloviny roku 2005. Tehdy byla založena kapela, vnímaná pro poetiku své tvorby jako pokračování již neexistující tramp-folkové skupiny Adept. Následně o šestnácté hodině a třicáté minutě vystoupí brněnská kapela Robbie Williams Revival. Ta byla založena na počátku roku 2004. V jejím čele stojí pěvecký televizní objev Jan Čápek, přičemž skupina je dále tvořena renomovanými hudebníky, kteří dávají vzniknout tvaru věrnému hudebnímu stylu britského popového zpěváka Robbieho Williamse.

Letošní ročník opavského vánočního jarmarku bude na Dolním náměstí uzavřen v sobotu 22. prosince. V době od čtrnácti do šestnácti hodin byla nahlášena skupina Frgál. Ovšem vystoupení bylo zrušeno. Stánky se na obou náměstích uzavřou den před Štědrým večerem.