České seskupení Vibe Fantasy tvoří tři muzikanti: Radek Krampl (vibrafon), Petr Dvorský (kontrabas) a Tomáš Reindl (perkuse a tabla). Hlavní hudební slovo přitom má vibrafonista Krampl. Sedmačtyřicetiletý hráč je žákem předního evropského vibrafonisty Karla Velebného.

Absolvoval konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze a zároveň Akademii múzických umění v Praze, katedru bicích nástrojů. Umělecký záběr Radka Krampla je obdivuhodně široký. Od swingu přes mainstream, blues a latin až k funky a v neposlední řadě soudobé vážné hudbě.

Jeho nápaditá a osobitá sóla lze nalézt na nahrávkách Jany Koubkové i Swing Quintetu Praha, bluesového ASPM Jana Spáleného, big bandu Milana Svobody, ale i na debutové desce funky kapely Monkey Business, posledním CD Mira Žbirky nebo naopak na kompilaci soudobých českých skladatelů Percussion Plus ve skladbě Marka Kopelenta.

Kromě českých a slovenských klubů, televize, rozhlasu a festivalů vystupoval také v Belgii, Bulharsku, Francii, Litvě, Maďarsku, Německu, Rakousku, Rusku, Španělsku, Velké Británii. Vedle jazzu se věnuje soudobé vážné hudbě (spolupráce se souborem Mondschein, s americkou percusionistkou Amy Lynn Barber, se Stamicovým kvartetem), a pedagogické činnosti (autor etud pro melodické bicí nástroje).

(ans)